Gerstein'ın 3 boyutlu eserleri ilk kez Türkiye'de

Sanatgezgini Kuruçeşme Galeri bu defa uluslararası üne sahip bir sanatçıya ev sahipliği yapıyor.

NTV Haber 16.06.2015 - 11:46

Gerstein'ın 3 boyutlu eserleri ilk kez Türkiye'de

Türkiye’de ilk defa sergilenen dünyaca ünlü sanatçı David Gerstein'ın metal üzerine boyama üç boyutlu eserlerine Arzu Ataman’ın seramik heykellerinin eşlik ettiği sergi 5 Temmuz tarihine kadar gezilebilir.

1944 Kudüs doğumlu ressam ve heykeltraş David Gerstein’ın figüratif resim ile başlayan çizgisi; aldığı eğitimlerin etkisi ve resmin sınırlarını genişletme arzusu ile birleşince üç boyutlu bir çizgiye taşındı. Dünyanın pek çok ülkesinde kişisel ve karma sergilerde yer aldı. Sergilenen işlerinden bir kısmı müzeler tarafından alındı. Onun en önemli özelliği farklı disiplinleri bir potada eritmesi.. Çoğu kent meydanlarında bulunan açık hava heykelleri ile tanındığı söylenebilir. Ama en bilinen işlerinden biri Singapur’da bulunan “Momentum” isimli 18,5 metre yüksekliğinde heykelidir. Günlük hayattan karelerden esinlenerek post pop-art tarzında ürettiği işlerden, farklı ölçülerde otuz eserinin yer aldığı sergi Sanatgezgini Kuruçeşme Galeri’de 5 temmuz tarihine kadar gezilebilir.


Aynı sergide bu işlere eşlik eden seramik heykeller ise Arzu ATAMAN imzasını taşımakta. Bu iki sanatçıyı bir araya getiren ortak paydaları günlük hayattan aldıkları ilham.. Arzu ATAMAN 14 yıldır en zor üretim tekniklerinden biri olan seramik alanında çalışmalar yapmakta. Her biri tek ve orijinal heykeller aylar süren çalışmaların sonucu. Sergide yer alan, her taşın ayrı karekterlerde seramik heykellerden oluştuğu satranç takımı ise son derece özel bir çalışma. Mutlaka görülmeye değer. Aynı zamanda iyi bir koleksiyon parçası olmaya da aday..

Sayfa Yükleniyor...