Haftanın filmleri

Bu hafta 3'ü yerli toplam 7 film vizyona giriyor.

NTV Haber 13.08.2015 - 11:43

Haftanın filmleri

30 YIL SONRA AYNI YOLCULUK
“TATİL ZAMANI”

1983 tarihli komedi klasiği “Vacation”ı hatırlar mısınız? Bütün ülkeyi arabayla kat edip ünlü eğlence diyarı Walley World’e gitmeye çalışan Griswold ailesinin başına gelenleri? İşte “Tatil Zamanı” o filmin izinden gidiyor. 30 yıl önce felaket(!) bir tatil deneyimi yaşayan Griswold ailesinin küçük çocuğu Rusty artık büyümüştür. Evli ve iki çocuk babasıdır. Nedense, unutamadığı bu tatili tekrarlamak ister. Ama bu yolculuğu kotaracak yetenekleri, babasından fazla değildir. Aksilikler, kazalar birbirini izler. Ortaya, günümüz seyircisinin de hoşuna gidebilecek bir dizi komik durum çıkar. Klasik filmde anne-babayı canlandıran Chevy Chase ve Beverly D’Angelo bu filmde de görünüyor. Asıl başrollerde ise “Felekten Bir Gece” filmiyle komedi dünyasına giren Ed Helms ile yılların eskitemediği Christina Applegate var. İlk uzun metrajlarını çeken John Francis Daley-Jonathan M. Goldstein ikilisinin, beklentilerin üzerinde bir komedi dozunu tutturduğu konuşuluyor. İlk filmi sevenler, özellikle kaçırmamalı.
(3.0/5)

GEÇMİŞ BAZEN BAŞA BELA..
“GEÇMİŞTEN GELEN”

Avustralyalı oyuncu Joel Edgerton’ın yazıp yönettiği ve başrollerden birini üstlendiği film, dram ve gerilimi başarıyla harmanlamış, baştan söyleyelim. Genç bir çiftin hayatının, kökleri geçmişe dayanan bir “sürpriz”le bozulmasını izliyoruz. Anlatalım: Simon ve Robyn, yeni evlidir. Simon’ın lise arkadaşı Gordo ile karşılaşması her şeyi değiştirir. Aslında Simon ilk başta Gordo’yu hatırlamaz. Ama ailenin peşinden ayrılmayan Gordo, çeşitli tesadüflerle sürekli karşılarına çıkar ve hediyeler vererek hayatlarına dahil olmaya çalışır. Giderek durum rahatsız edici bir hal almaya başlar. Simon ve Gordo arasındaki geçmişte saklı sırrı öğrenen Robyn için kabus başlar. İlk uzun metrajı için hayli ustaca bir iş çıkardığı konuşulan Edgerton, garip kişilik Gordo’yu canlandırıyor. Yeni evli çift olarak ise Jason Bateman ve Rebecca Hall karşımızda. Rahatsız edici bir deneyim.
(3.5/5)

KURTLAR VADİSİ: OF..

61. BÖLGE: İNTİKAM

Özel eğitimli bir istihbarat görevlisi, Karadeniz’in güçlü gruplarının arasında problem çıkartmayı başarmıştır. Ama yeni görev yeri olan Of’ta işler istediği gibi yürümez. Trabzon’un Of ilçesinde müzik market işleten Cuma Uğurlu’nun yönetmenliğini, senaristliğini, kameramanlığını ve kurguculuğunu yaptığı filmdeki tüm oyuncular, ilk kez kamera karşısına geçen amatör isimler. Bu şartlarda “Kurtlar Vadisi” tarzı, bol bol patlayan silahın konuştuğu bir film, ilginizi çeker mi bilinmez.
(2.0/5)

HAFTANIN KAHRAMANLIK ÖYKÜSÜ
“MERDİVEN BABA”

Ailesi dahil herkes tarafından yetersiz ve silik biri olarak görülmek, kanser sebebidir. Fazlı’nın hayatı da böyledir işte. O hayatını yeterli görür ama eşi, çocukları da alıp evi terk eder. Fazlı’nın  hayatı satın aldığı hurda bir kamyonetle değişir. Öyle bildiğiniz kamyonetlere benzemez. Havalimanlarında uçaklara biniş ve inişlerde kullanılan merdivenli bir araçtır bu. Tabi yeni aracı mahalleye getirdiğinde yine alay konusu olur Fazlı. Ama yaşanan bir olay, onu bir anda kahramana dönüştürür. Beyazcama yaptığı işlerden sonra birbiri ardına sinema için de yazmaya başlayan Birol Güven, filmin senaristi. Bu duygusal komedide diğer yerli komedilerin klişelerinden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmış. Öyküsünü, “mutluluğa merdiven” gibi kurgulamış. Ama filmin fragmanının bile her şeyi belli ettiğini üzülerek söylememiz gerek. Başrollerde Esra Dermancıoğlu ve Hacı Ali Konuk yer alıyor. Yönetmen ise Hasan Tolga Pulat.
(2.5/5)

YERLİ GERİLİMDE DEĞİŞİKLİK YOK..
“ÜÇ HARFLİLER 2: HABLİS”

Matematik formülünü andıran isminden de anlayacağınız gibi bu bir devam filmi. 2010’da Arkın Aktaç’ın çektiği “Üç Harfliler:Marid” 140 bin seyirciye ulaşmıştı. Dolayısıyla devam filmi kaçınılmaz oldu. Gerilim yaratma çabasında değişiklik yok. Dini motifleri kullanarak oluşturulmaya çalışılan bu atmosfer içerisinde, genç bir kadın ve ailesinin mutlu hayatının, harabe bir evde kabusa dönüşmesini izliyoruz. Bu kez yönetmen ve senarist koltuğunda, “Şeytan-ı Racim” serisinden anımsayacağınız Murat Toktamışoğlu var. Oyuncu kadrosu ise Kısmet Ekin Tekinbaş, Cansu Fırıncı, Ezgi Fidancı ve Elvan Albat’tan oluşuyor. Yazıda adı geçen filmleri sevdiyseniz, bunu da sevebilirsiniz.
(2.5/5)

YABANCI GERİLİMDE DEĞİŞİKLİK YOK..
“DÜNYANIN SONU”

Derek ve Clif adlı iki kafadar, hayatlarının yolculuğuna çıkmaya karar verir. Dünyanın en uzak bölgelerine gitmeyi kafalarına koymuşlardır. Lakin gezi sırasında karanlık bir güç özellikle Derek’i etkisi altına almaya başlar. Tuttukları video-günlük sayesinde bu karanlık gücün ne olduğunu çözmeye çalışırlar. Filmin yönetmen ve senaristi, aynı zamanda başrolleri paylaşan Derek Lee ve Clif Provse. İkilinin düşük bütçeye rağmen gerilim atmosferini kurmayı belli ölçüde başardıkları söyleniyor. Sadece gerilim türünde çıkan her filmi izlemeyi sevenlere önerebiliriz.
(2.5/5)

BÜYÜYÜNCE TAYLOR SWIFT OLMAK İSTEYENLERE..
“BARBIE PRENSES VE ROCK STAR”

Prenses Courtney bir Pop kampına, Erika ise kraliyet kampına gönderilir. Birbirinden çok farklı iki dünyanın çarpışmasını şarkılar eşliğinde anlatıyor film. Courtney ve Erika’nın bu farklı dünyalara uyum sağlama çabası da var. Durum, iki kampın da kapatılma kararını öğrenmeleri üzerine değişir. Bir şarkı yarışması, bu iki farklı dünyanın birarada yaşayıp yaşayamayacağını gösterecektir. Masalsı dokusuna rağmen daha çok Taylor Swift hayranı ergen bir kesime hitap eden bir film. 

(2.0/5)

Sayfa Yükleniyor...