Hastaneden sahneye (Eşrefpaşa Hastanesi Tiyatro Kulübü)

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nin birbirinden yetenekli 20 personeli, mesleklerinde olduğu kadar sahnede de başarısını kanıtladı. Doktor, hemşire, yönetici ve teknik personelin rol aldığı ‘Eşrefpaşa Hastanesi Tiyatro Kulübü’, “Bana Mastika’yı Çalsana” adlı oyunu sergiledi.

İHA 28.05.2017 - 16:47

Hastaneden sahneye (Eşrefpaşa Hastanesi Tiyatro Kulübü)

Yaşamlarının büyük bir bölümünü toplum sağlığına ayıran İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi çalışanları, mesleki birlikteliklerini sanat dünyasına da taşıdı. Sağlık personeli, beyaz önlükler yerine bu kez sahne kostümleriyle ter döktü. 108 yıllık Eşrefpaşa Hastanesi, farklı birimlerde görev yapan personelin geçen yıl oluşturduğu ‘Eşrefpaşa Hastanesi Tiyatro Kulübü’ ile sanat alanında da örnek oldu.

Geçen yıl Amerikalı oyun yazarı Neil Simon'un Anton Çehov'un hikayelerinden oyunlaştırdığı 'Sevgili Doktor'u oynayan ekip, bu kez İzmirli yazar Nilbanu Engindeniz’in yazdığı “Bana Mastika’yı Çalsana” hikayelerini sahneledi.

Kültürpark İzmir Sanat Merkezi’ndeki oyunu izleyenler arasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ile Başhekim Dr. Serdar Pedükcoşkun da vardı. İzleyenleri kahkahaya boğan oyunun ardından sahneye çıkan Türkegül Kocaoğlu, yönetmen ve oyuncuları çiçek vererek kutladı.

Oyuncuların 11 ve 21 Haziran tarihlerinde İzmir Sanat Merkezi’nde iki gösteri daha yapacağı bildirildi.

‘Eşrefpaşa Hastanesi Tiyatro Kulübü’nü Yönetmen Mahir Özel çalıştırıyor.
‘Eşrefpaşa Hastanesi Tiyatro Kulübü’nü Yönetmen Mahir Özel çalıştırıyor.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...