Hillary Clinton'ın çekeği teröristleri anlatan dizinin uyarlanacağı Kobani'nin Kızları kitabının konusu ne?

Clintonlar'ın ortağı ortağı olduğu prodüksiyon şirketinin; Kobani'deki YPG/PKK'lı kadın teröristleri anlatan bir dizi çekecek olması, gözleri uyarlamanın yapılacağı kitaba çevirdi. Kobani’nin Kızları, yazarının ifadesiyle "Genç kadınların IŞİD'i yok etme savaşında Amerika'ya nasıl yardım ettiklerini" anlatıyor.

30.01.2021 - 13:27

Hillary Clinton'ın çekeği teröristleri anlatan dizinin uyarlanacağı Kobani'nin Kızları kitabının konusu ne?

ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton'ın prodüksiyon şirketi, Suriye'deki YPG/PKK'lı kadın teröristleri anlatan Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi adlı kitabın televizyon dizisi haklarını satın aldı.

DİZİ DETAYLARINA KARAR VERİLMEDİ

BBC'nin projeyle ilgili detayları öğrenmek için ulaştığı HiddenLights Prodüksiyon Şirketi ise henüz dizinin kaç sezon planlandığı, ne zaman yapıma başlanacağı ve hangi platformlarda yayımlanacağıyla ilgili kararların verilmediğini belirtti. Yetkililer, "Henüz yolculuğun başındayız" demekle yetindi.

ŞUBATTA PİYASAYA ÇIKACAK

Ancak Yazar Gayle Tzemach Lemon’ın YPG/PKK saflarındaki kadınları anlatan kitabının konusu tartışılmaya başlandı. Penguin Press tarafından 16 Şubat'ta piyasaya sürülecek kitap yazarın kendisine ait internet sayfasında şu sözlerle anlatılıyor:

"IŞİD'den geriye kalan şeyin hikayesini anlatıyor: Dünyanın en tahmin edilmeyecek bölgesinde kadınların eşitliğinin nasıl sağlandığı, IŞİD'le 2013'ten bu yana köy köy, cadde cadde savaşan genç kadınlar tarafından aktarılıyor. Bu genç kadınlar, IŞİD'i yok etme savaşında Amerika'nın sahadaki askeri gücüydü. Kobani'nin Kız Çocukları, nasıl Amerika'nın ortakları olarak hizmet vermeye başladıklarını ilk kez anlatıyor."

Seni Çok Bekledim 2. yeni bölüm fragman

Sayfa Yükleniyor...