Hollywood tekniğiyle çekilen film: Rus’un Oyunu

Başrollerini Fırat Tanış, Rusya’nın en önemli oyucularından Leonid Kulagin ve Anastasiya Klyeva’nın paylaştığı; Levent Özdemir'in yönettiği Rus’un Oyunu filmi 11 Kasım'da vizyonda.

ntv.com.tr 07.11.2016 - 11:17 | Son Güncelleme : 07.11.2016 - 11:21

Hollywood tekniğiyle çekilen film: Rus’un Oyunu

Bir baba, bir onur savaşı ve bir oyun! İşte bunların hepsi Rus’un Oyunu’nda bir arada… Senaryo ve kurgusu ile izleyiciyi şaşırtmayı vaat eden 'Rus'un Oyunu' adlı film, dağıtımcısı Warner Bros ile Türkiye’deki tüm sinema salonlarında, 11 Kasım’da vizyonda.

ÜÇ ÜLKEDE ÇEKİLDİ

Üç ülkede çekilen ilk Türk filmi olan Rus’un Oyunu’nun çekimleri İstanbul, Moskova ve Hong Kong’ta gerçekleşti. Çekimlerinin sekiz hafta sürdüğü filmin kısaca konusu ise; Türkiye’nin en tanınmış iş adamlarından birine oynanan bir oyunu, şantajı ve altındaki inanılmaz sebepler…

Züppe ve zengin, sınır tanımayan bir işadamı olan Fırat Tanış’ın oynadığı Serhat Vasbi, büyük bir ekip tarafından tuzağa düşürülür. Ancak bu tuzakta kim haklı, kim ne kazanıyor, kim ne kaybediyor hepsi bu şaşırtıcı senaryoda gizli. Hakkını aramanın ve intikamın en çarpıcı hikayesi olan filmde Fırat Tanış'ın yanı sıra Rusya’nın en sevilen oyuncularından Leonid Kulagin ve Anastasia Klyeva rol alıyor. Ayrıca kadroda ilk kez oyunculuk yapan çok farklı isimler de var. Örneğin Türkiye’nin en önemli plastik cerrahlarından Murat Topalan ile tasarımcı Gülce Dereli de filmde dikkat çekiyor.

Filmin müzikleri Fani Hodara tarafından bestelendi.

KaARAKTERLER VE OYUNCULAR


Serhat Vasbi (Fırat Tanış)

Genç yaşta büyük başarı ve para kazanmış bir işadamı.. Bu kazandığı para ise onu şımartmış ve tam bir zengin züppe olarak hayatını yaşıyor. Kadınlara ve alkole zaafı olan sınırı ve duracağı yer olmayan bir kontrolsüz bir adam. Ancak bir oyunun içine düşmesinin sebepleri çok haklı!

Filmde bu karaktere tiyatro, sinema ve dizilerin ünlü ismi Fırat Tanış hayat veriyor. Aynı zamanda müzisyen tarafı da olan Fırat Tanış, ilk kez bu kadar ilginç bir karakterle başrol olarak sinema filminde rol alıyor.

Ömer Mert / Batıkan Yiğit (Levent Özdemir)

Filmin kilit kişisi... Centilmen, kontrolünü kaybetmeyen, plan ve programlı bir adam. Doğru olanı yapmak için kendini kötü duruma düşürmeyi hatta kötü göstermeyi bir göze alır. Batıkan ise kendine güvenen, vicdan sahibi bir adam. Sıradan bir tip olmasına rağmen inanılmaz işleri gizlice halletmesiyle öne çıkıyor.

Filmin senaryosunu yazan, yöneten ve en önemli karakterlerden birini hatta çift yönlü bir karakteri oynayan Levent Özdemir, rolü için 6 aydan fazla sakal uzatarak hazırlandı. Aslen bir reklamcı. 

Anastasia (Anastasiya Klueva)

Serhat Vasbi ile iş yapan ancak onun züppe karakterinden nasibini alan Rus bir iş kadını Anastasia. Başına gelenler ise filmin şifresi gibi…

Rusya’nın en sevilen oyuncularından biri olan Anastasiya Klueva, hem tiyatro, hem sinema, hem de tv dünyasında yoğun çalışmalarıyla tanınıyor. 1987 doğumlu oyuncu aynı zamanda tiyatro bölümü mezunu.

Profesör Vladimir (Leonid Kulagin)

Anastasia’nın Rusya’nın en önemli bilim adamlarından olan babası, filmde yaşadığı şok ve bununla başa çıkma çabasıyla önemli bir karakter.

Leonid Kulagin, Rusya’nın en yakışıklı ve sevilen aktörlerinden biri… Hatta kendisine Rusya’nın Cüneyt Arkın’ı deniliyor. Çok seçici bir actor olan Kulagin, senaryo ve Levent Özdemir’den çok etkilendiği için bu film ekibine katıldığını belirtiyor.

Zeliha (Nila Fırat)

Eğitimini yurtdışında tamamlamış, birden çok dil bilen akıllı bir kadın. Güzel olmasına rağmen zekasıyla akılda kalan bir karakter. Serhat’ın sekreteri olarak filmin önemli karakterlerinden biri.

Nila Fırat, sektöre sinema ve dizi oyunculuğuyla 2009’da giriş yaptı. Mert Fırat’ın kız kardeşi olan Nila, şan, tenis, binicilik, kürek, latin dansları gibi bir çok hobisiyle de ön plana çıkıyor.

Yusuf (Orkun Öztürk)

Filmin en agresif üyesi. Onun için en iyi çözüm sorunu ortadan kaldırmak. Yapılı ve kuvvetli bir adam olması da agresif kişiliğini daha da artırıyor.

Yusuf karakterine hayat veren Orkun Öztürk ise 1988 doğumlu. Üniversiyte yıllarında temel oyunculuk dersleri almayan başlayan Orkun, ilk olarak özel tiyatrolarda rol almaya başladı. Halen tiyatro çalışmalarına devam eden oyuncu, dizi ve sinema oyunculuğu da yapıyor.

Yasmin (Tuğçe Dural)

Düzgün fiziği ve kadınsı haliyle her erkeği elde edebilecek bir karakter. Zekası ile hangi durumlarda nasıl davranması gerektiği ve sorunları nasıl çözeceğini çok iyi bilir.

Tuğçe Dural, 1990 doğumlu ve 2009 Best Model of Türkiye ikincisi... 

Nergis ( Gülce Dereli)

Başarılı, kendinden emin, kendi cannın istediği gibi davranan özgür ruhlu bir iş kadını.

1989 doğumlu Gülce Dereli’nin oyunculuk alanında ilk işi Rus’un Oyunu... Asıl işi takı tasarımcılığı olan Gülce, oyunculuğu o kadar sevdi ki şimdi kurslar ve derslerle kendini geliştiriyor. Kendi tasarım markası olan Gülce, aynı zamanda aile işi olan madencilikte de yönetim kurulu üyesi olarak iş hayatına devam ediyor.

Bro (Murat Topalan)

Oyunun sürpriz karakterlerinden biri. Filmde kritik sahnelerde Serhat Vaspi’nin karşısına çıkarak her defasında onu şaşırtıyor.

Birçok kişinin plastik cerrah olarak tanıdığı Murat Topalan, Levent Özdemir’in hayalinde çizdiği karaktere tam oturunca rica üzerine kadroya dahil oldu. İlk kez oyunculuk yapan ve 2006 yılından beri İstanbul Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı içinde, El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı olan Topalan, filmed Bro karakterine hayat verdi.

RUS'UN OYUNU FİLMİNİN FRAGMANI

Sayfa Yükleniyor...