Hoşgeldin Boyacı önce Anadolu sonra Avrupa yakasında

Usta oyuncu Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in birlikte sahne aldıkları Hoşgeldin Boyacı, ocak ayında önce Anadolu Yakası, sonra Avrupa Yakası’ndaki tiyatroseverlerle buluşacak.

25.12.2018 - 14:28

Hosgeldin Boyaci (3).jpg

Donald Churchill’in yazdığı The Decorator oyunu, Füsun Günersel’in çevirisiyle; yasak ve karmaşık ilişkilerin etrafında, kahkaha ve sürprizlerle dolu Hoşgeldin Boyacı adıyla  tiyatroseverlerle buluşuyor. Yönetmenliğini Arif Akkaya’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı da yine Arif Akkaya ile Sırrı Topraktepe’nin imzasını taşıyor. Gülmecesi bol oyunun kostüm tasarımı ise Feyza Zeybek’e ait.

Hoşgeldin Boyacı'da; Walter, (Erdal Özyağcılar) hayatı boyunca aktör olma hayalleri kurarken para kazanmak adına boyacılığa başlamıştır. Bir gün, bir evi boyarken birden (Berna Laçin) Marcia ile karşılaşır ve üzerine kapı çalınır; gelen, kocası tarafından aldatılan (Gözde Çetiner) Jane'dir. Her üçünü de sürprizli bir gün beklemektedir...

Tiyatro Martı prodüksiyonu olan iki perdelik Hoşgeldin Boyacı; 4 Ocak 2019 Cuma akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 5 Ocak 2019 Cumartesi akşamı KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde, 16 Ocak 2019 Çarşamba akşamı ise artısahne Mecidiyeköy’de sahnelenecek. 

Sayfa Yükleniyor...