I. Dağlarca Şiir Ödülü

. Dağlarca Şiir Ödülü için başvurular başladı.

NTV Haber 21.08.2015 - 10:36

I. Dağlarca Şiir Ödülü

Duyuru

‘’Türkçem benim ses bayrağım" diyerek yüzü aşkın kitabıyla Türkçe'nin ses bayrağını yaşamı boyunca yükseklerde dalgalandıran Fazıl Hüsnü Dağlarca, 100 yıl önce doğduğu yer olan Beşiktaş’ta, adına düzenlenen etkinliklerle yaşamaya, yaşatılmaya devam ediyor. Yaşadığı dönemde ‘’Yaşayan En Büyük Şair’’ sıfatıyla da onurlandırılan Dağlarca, ‘’Yunus gibi giderken gitmez olmak isterim’’ sözüyle, şiirdeki ölümsüz kaynaklardan biri olmak hedefini ortaya koymuştu. Beşiktaş Belediyesi tarafından, PEN Yazarlar Derneği, Türkiye Yazarlar Sendikası'nın desteğiyle Dağlarca adına düzenlenen bu ödül, Dağlarca’nın anısını yaşatmak, Türk şiirinin gelişimine katkıda bulunmak ve şiiri hayata daha çok katmak amacıyla verilir.

I. Dağlarca Şiir Ödülü 2015


Beşiktaş Belediyesi Başkanlığı tarafından, PEN Yazarlar Derneği, Türkiye Yazarlar Sendikası'nın desteği ve Tekin Yayınevi Organizatörlüğünde gerçekleştirilen 1. Dağlarca Şiir Ödülü için başvurular başladı.

Dağlarca’nın anısını yaşatmak, Türk şiirinin gelişimine katkıda bulunmak ve şiiri hayata daha çok katmak amacıyla yola çıkan yarışmanın başvuru tarihi 1 - 31 Ağustos 2015 tarihleri arasıdır. 1. Dağlarca Şiir Ödülü 2015 Seçici Kurulu’nda; Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan, Enver Ercan, Ertan Mısırlı, Haydar Ergülen, Sennur Sezer ve Tarık Günersel yer alıyor.

Dağlarca şiir ödülü, 18 Ekim Pazar günü düzenlenecek bir etkinlikle birlikte, ödül sahibine sunulacaktır.

Sayfa Yükleniyor...