İkiyüzlülüğe sahneden tutulan bir ayna: O Gece

Aşksız, yıpranmış, çıkar üzerine kurulu ilişkiler, yalanlar ve yitip giden bir hayat... İtibar peşinde koşarken, yaptıkları seçimlerle itibarsızlaşanlara ve ikiyüzlülüğe sahneden bir ayna tutan O Gece oyunu, tiyatroseverlerle buluşacak.

07.01.2019 - 11:19

İkiyüzlülüğe sahneden tutulan bir ayna: O Gece

Şencan Güleryüz, Begüm Birgören, Tolga Güleç, Gözde Çığacı ve Cahit Gök’ün birlikte rol aldığı O Gece oyunu, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konuyor. Özlem Saraç’ın kaleme aldığı, Bilge Emin’in yönettiği O Gece; sonu ölümle biten geceyi sahneye taşırken ilişkilere, cesarete ve itibara dair farklı bir bakış açısı sunuyor.

O GECE'NİN KONUSU

Sıla, yorgun düştüğü evliliğinde Ulaş ile yolları ayırmaya karar vermiştir. Ahu ile kariyer evliliği yapmaya hazırlanan Erdem’le, garsonluk yaptığı kulüpte yolları kesişir. Sorunlu ilişkilerinden kaçarak bir araya gelen Sıla ve Erdem, umudu birbirlerinde ararlar, ancak acemice geçirdikleri ilk gecede olanlar olur. Sıla’nın nefesi kesilir, olduğu yere yığılır kalır. Erdem başına gelenleri sadece ortağı, yakın arkadaşı Aydın’a anlatır ve ondan yardım ister. Artık ortada bir ölü vardır ve işin içinden sıyrılmak o kadar kolay olmayacaktır. Durumu Ahu’nun da öğrenmesiyle, sıkı bir suç ortaklığı kurulur. Erdem, Aydın ve Ahu itibarlarını korumak adına keskin bir manevra yapar ve ‘o gece’yi yeniden yazarlar.

Büyük bir suç ve yalan üzerine hayatlarına yeniden yön verirler. Ancak bir parça itibar için çabalarken, seçimlerinin kendilerini itibarsızlaştırdığının farkında bile olmazlar... Hayat, seçimlerimizle var eder bizi. Seçimlerimizi yaparken ihtiyacımız olan tek güç cesarettir, çünkü kendi varlığını ortaya koyabilmek cesaret işidir.

Cast çalışmasını Gülden Avşaroğlu’nun, yönetmen yardımcılığını Ekim Deniz Görk’ün, dramaturjisini Günay Ertekin’in yaptığı oyunun koreografisini Aslı Öztürk, kostüm tasarımını Senem Gelgi, sahne ve ışık tasarımını ise M. Nurullah Tuncer hazırladı.

Sayfa Yükleniyor...