İncesaz ile zamanda yolculuk

İncesaz, şarkılarıyla dinleyenleri geçmişten günümüze yolculuğa çıkaracak.

ntv.com.tr 29.12.2014 - 12:34

İncesaz ile zamanda yolculuk

Türk müziğinin günümüzdeki en iyi temsilcilerinden “İncesaz”,  Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ve genç yeteneklerden oluşan koro eşliğinde 10 Ocak Cumartesi gecesi TİM Show Center ziyaretçilerine unutulmaz bir müzik şöleni yaşatacak.  

Türk müziği yorumuna yeni bir soluk getiren grup İstanbul ve Aşk’a dair unutulmaz şarkılardan seçtikleri zengin bir repertuarı, kendi zevk ve anlayışlarına göre özgün tınıları ve çok çeşitli enstrümanları ile yorumlayarak sizlere müzik dolu bir gece geçirtmeye hazırlanıyor.

Birbirinden yetenekli 18 müzisyen, sesleri ve enstrümanlarıyla sizlere büyülü bir gece yaşatmak için TİM Show Center sahnesinde bir araya gelecek. Türk tangoları ve dinleyenleri geçmişte yolculuğa çıkaracak film müziklerini dinleyebileceğiniz konserin solistleri Ezgi Köker ve Bora Ebeoğlu.

İNCESAZ HAKKINDA

İncesaz’ın hikayesi 1996 yılında, Murat Aydemir, Derya Türkan ve Cengiz Onural’ın bir araya gelmesiyle başladı. Üçlü, yolculuklarına Cengiz Onural’ın besteleriyle çıktı. Sonrasında, Murat Aydemir’in besteleri de repertuarda yer aldı. Kendi bestelerinin yanı sıra geleneksel Türk müziği repertuarından seçtikleri eserleri kendi müzikal anlayışlarına göre yorumlayan gruba ilerleyen zamanlarda Taner Sayacıoğlu, Türker Çolak, Volkan Hürsever, Emre Erdal, Akın Aral gibi farklı yol arkadaşları da katıldı. 

İncesaz, bugüne dek Melihat Gülses, Cengiz Özkan, Oya-Bora ikilisi, Aşkın Nur Yengi, Sezen Aksu, Leman Sam, Zuhal Olcay, Haris Alexiou gibi pek çok ünlü solistle birlikte çalıştı.                                                                 

Eski ile yeniyi bir araya getirip adeta bir köprü görevi gören “İncesaz”, hafızalarımızdan silinmeyen film ve dizi müziklerinin de yaratıcısıdır. Türk televizyon tarihinin unutulmaz dizileri İkinci Bahar, Ekmek Teknesi, Çınaraltı, Sev Kardeşim’in müzikleri de onlara ait eserlerdir.

İncesaz, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Devlet Senfoni Orkestrası, Macar Radyo Senfoni Orkestrası gibi senfoni orkestralarıyla birlikte verdiği konserlerin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında çok sayıda konser vermiştir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...