İngiliz yazar S. J. Watson’dan yeni roman: İkinci Hayat

İngiliz yazar S. J. Watson'ın heyecan dolu yeni bir psikolojik gerilim türündeki romanı İkinci Hayat raflardaki yerini aldı.

Haberler - ntv.com.tr 14.02.2017 - 16:53

İngiliz yazar S. J. Watson’dan yeni roman: İkinci Hayat

İlk romanı Uyuyana Kadar uluslararası planda büyük ilgi gören ve sinemaya uyarlanan S. J. Watson, yeni romanı İkinci Hayat ile psikolojik gerilim meraklılarına yepyeni bir heyecan fırtınası vaat ediyor.

Kitap konusu düzenini korumak isteyen ancak gizemli bir tutkunun peşinden sürüklenen Julia’nın yaşadığı ikili hayatın ikisini de kaybetmemek adına verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Fotoğrafçı Julia Plummer, eşi Hugh ve oğlu Connor ile birlikte Londra’da rahat bir yaşam sürmektedir. Paris’te yaşayan kız kardeşi Kate’in sokakta bir cinayete kurban gittiği haberi, Julia’nın hayatını altüst eder. Julia ve Hugh tarafından büyütülse de oğulları Connor’ın aslında Kate’in çocuğu olması, Plummer’lar için işleri iyice zorlaştırır.

Kate’in internetten tanıştığı bazı erkeklerle görüştüğünü öğrenen Julia, aynı sitelere girip kardeşinin katilini bulmaya karar verir. Bu konuda Kate’in Paris’teki ev arkadaşı Anna da kendisine yardımcı olur. Julia, araştırmaları esnasında, internette Lukas adlı bir adamla tanışır ve hayatı hakkında tüm gerçekleri anlatmadığı bu gizemli adama tutkulu bir aşkla bağlanır. Julia ile Lukas arasında cinselliğin doludizgin yaşandığı bir ilişki hızla gelişir.

Hayatının istemediği bir noktaya doğru sürüklendiğini gören Julia artık bir şeyler yapmak zorundadır, ama tutkusundan vazgeçebilecek midir? Kitap psikolojik gerilim türünün iyi bir örneği. Kitapta cinsellik de önemli bir rol oynuyor. Başlarda romantik bir gerilime eşlik eden yoğun cinsellik, olaylar geliştikçe bu gerilimin artmasını sağlayan bir faktöre dönüşüyor.

Watson’ın başarısının tek kitapla sınırlı olmadığını ortaya koyan İkinci Hayat, cinsellik, cinayet ve gizemi heyecanlı ve sürükleyici bir üslupla harmanlayan çarpıcı bir roman. Watson’ın 2011 yılında yayımlanan ilk romanı Uyuyana Kadar, İngiliz Polisiye Yazarları Derneği’nin En İyi İlk Roman Ödülü’nü ve Galaxy Ulusal Kitap Ödülü’nü kazanmış, başrollerini Nicole Kidman ve Colin Firth’ün üstlendiği, yönetmenliğini Rowan Joffe’nin yaptığı bir filme uyarlanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...