‘İşe Yarar Bir Şey’e Tallinn'den ödül

'Tallinn Siyah Geceler Film Festivali’nin ana yarışmasında yer alan “İşe Yarar Bir Şey” En İyi Senaryo ödülünü kazandı.

05.12.2017 - 10:10

‘İşe Yarar Bir Şey’e Tallinn'den ödül

Tallinn Siyah Geceler Film Festivali’nin ana yarışmasında yer alan “İşe Yarar Bir ŞeyEn İyi Senaryo Ödülü kazandı. Aralarında yapımcı Zeynep Atakan’ın da yer aldığı jüri, Pelin Esmer’in yönettiği ve senaryosunu Barış Bıçakçı’yla birlikte yazdığı, başrolleri Başak Köklükaya, Öykü Karayel ve Yigit Özşener’in paylaştığı filmi “Anadolu’ya yapılan bir tren yolculuğunu şiir, acı, karşılıklı anlayış ve iyileşmeye dair bir öyküye dönüştürme becerisinden” dolayı ödüle layık gördüklerini açıkladı.

Dünyanın sinemasını iki haftayı aşkın süreyle Estonya’nın başkentine taşıyan festivalin 3 Kasım akşamı gerçekleşen ödül töreninde en iyi film ödülünü Kırgız yapımı “Night Accident / Tunku Kyrsyk” kazandı.

Festivalin Estonya Filmleri Yarışması’nda ise folklorik bir öykü anlatan siyah beyaz “November” kazandı. Bu yıl Türkiye’den katılımın yüksek olduğu festivalin İlk Filmler yarışmasında Erkan Tunç’un yazıp yönettiği “Martı” vardı. Onur Saylak’ın yurtdışında ödüller kazanan “Daha” adlı filmi de yan bölümde izleyiciyle buluştu.

İŞE YARAR BİR ŞEY FRAGMANI - İZLE

Sayfa Yükleniyor...