İstanbul Modern'de yetişkinler için sanat atölyeleri

İstanbul Modern’in yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı Atölye Modern, 12 Ekim'de Mario Levi’den “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” ile başlıyor.

ntv.com.tr 12.10.2016 - 17:01

İstanbul Modern'de yetişkinler için sanat atölyeleri

Atölye Modern'in programında "Yaratıcı Yazarlık" atölyesinin yanı sıra “Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi”, “Sanat ve Toplum”, “Sanatçıların Dünyasını Anlamak” başlıklı seminerler ile “Çağdaş Sanatın Şifreleri” başlıklı yeni bir program da sanatseverleri bekliyor.

Atölye Modern’in yeni seminer programında çağdaş sanatın gelişiminde iz bırakmış sanat çalışmaları ele alınıyor. Doç. Dr. Ahu Antmen, Yrd. Doç. Dr. Osman Erden, Doç. Dr. Alper Maral, Öğr. Gör. Fırat Arapoğlu ve Doç. Dr. Zeynep Günsür’ün yönetiminde gerçekleşen “Çağdaş Sanatın Şifreleri”nde 20. yüzyılda üretilen ve sanat tarihine yön veren sekiz farklı sanat çalışması ve bu çalışmaların günümüz sanatına yansımaları ele alınıyor.

YARATICI YAZARLIK

Yaratıcı Yazarlık semineri yazar Mario Levi; Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi seminerleri Doç. Dr. Esra Alicavuşoğlu, Prof. Dr. Uşun Tükel, Öğr. Gör. Fırat Arapoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Osman Erden; Sanat ve Toplum semineri Yrd. Doç. Dr. Nusret Polat yönetiminde gerçekleştiriliyor.

Doç. Dr. Burcu Pelvanoğlu, Ömer Faruk Şerifoğlu ve Haldun Dostoğlu’nun yönetiminde düzenlenen “Sanatçıların Dünyasını Anlamak” programında her seminer farklı bir sanatçıya odaklanıyor:

Sanatçıların Dünyasını Anlamak seminerleri; Modernin inşası: Hale Asaf; Heykelde sıradan nesne ile kütlenin üretimi: Kuzgun Acar; Geleneğin çağdaş yorumu: Bedri Rahmi Eyüboğlu; Batı akılcılığı ve Doğu’dan Batı’ya sanatsal bir yolculuk: Erol Akyavaş; Türkiye’de soyut form arayışı: Nejat Devrim başlıklı dersleri içeriyor.

Atölye Modern’in ücretli seminerlerine katılım kontenjanla sınırlı.

Sayfa Yükleniyor...