NTV

'İstanbul Night Flight' için geri sayım

ntv.com.tr

Sanat

Turkcell Platinum, dünya starlarını “İstanbul Night Flight” konserlerinde bir araya getiriyor.

Events Across Turkey organizasyonuyla “Turkcell Platinum İstanbul Night Flight” konserleri 15 Mayıs- 29 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor. Müzikseverler etkinlik kapsamındaki konserlerde, Turkcell Platinum farkıyla, Igudesman & Joo, Berlin Senfoni Oda Orkestrası Salut Salon gibi dünyaca ünlü klasik müzik temsilcilerini dinleme şansına kavuşacak. Konserin son gününde ise müzikseverler An Epic Symphony ile birlikte dünyada kemançanın varisi olarak bilinen İmamyar Hasanov ile Athena ve Yusuf Taşkın’ın özel performansını izleyebilecek

Klasik müzik ve komediyi bir araya getiren şovlarıyla klasik müzikte çığır açan dünyaca ünlü Igudesman & Joo ikilisi 15 Eylül akşamı sahne alacak. 14 Ekim’de ise ilk kez Aya İrini’de dinleyicisiyle buluşacak olan dünyaca ünlü Şef Jürgen Bruns yönetiminde Berlin Senfoni Oda Orkestrası sahne alacak.

Klasik müzikte yarattığı farklı tarzıyla 50’den fazla ülkede konser veren, 10 milyon adet satışa ulaşan albümleriyle sayısız ödüle sahip olan Salut Salon, 28 Ekim akşamı ilk kez İstanbul dinleyicisinin karşısında olacak.

29 Ekim akşamı serinin son konserinde Aya İrini sahnesini şölene dönüştürecek. Senfoni Orkestrası’nın eşliğinde ilk kez prömiyerini yapacak olan An Epic Symphony, sahnesinde dünyada kemançanın varisi olarak bilinen ve geceye özel bestelediği kemança üvertürü ile İmamyar Hasanov’a, ilk kez bir senfoni orkestrası eşliğinde sahne alacak olan ülkemizin önemli rock gruplarından Athena’ya ve bir kült haline gelmiş “Ağır Roman” filminin orijinal müziklerinin sesi Yusuf Taşkın’ın özel performansına yer verecek. Klasikleşmiş birçok eserin de yer verileceği konser, uluslararası mapping sanatçılarının sergileyeceği görsel şov ile renklenecek.

ETİKETLER