Istanbul Photo Awards 2018 sergisi BM Genel Merkezi'nde açılacak

Istanbul Photo Awards yarışmasında ödül alan fotoğraflar, 22 Ekim'de New York'ta BM Genel Merkezi'nde sergilenecek.

Anadolu Ajansı 22.10.2018 - 10:14

Istanbul Photo Awards 2018 sergisi BM Genel Merkezi'nde açılacak

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Istanbul Photo Awards 2018 uluslararası fotoğraf yarışmasının ödül alan fotoğrafları, 22 Ekim Pazartesi günü New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nde sergilenecek.

"Istanbul Photo Awards 2018"in ödül alan fotoğrafları, BM Genel Merkezi'nde bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan sergi ile sanatseverlerle buluşacak. Ziyaretçiler sergide dünya kamuoyunda ses getiren olayların görsel özetini bulacak.

Serginin açılışına, Türk ve yabancı temsilcilik ve konsolosluk yetkilileri, ulusal ve uluslararası medya kuruluşu mensupları ve Türk toplumu temsilcileri ve yarışmanın kazananlarından katılım olması bekleniyor.

Sergi 2 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.

DÜNYANIN DÖRT YANINDAN ETKİLEYİCİ KARELER

Yarışmada, "Yılın fotoğrafı" ödülünü, Bosnalı foto muhabiri Damir Sagolj'un, Reuters için Bangladeş'te Arakanlı mültecilerin bulunduğu kampta çektiği "Çocuk" adlı fotoğrafı kazanmıştı.

Kevin Frayer, Getty Images için çektiği "Rohingya" konulu seriyle ''Seri Haber'' dalında birincilik ödülünün sahibi olurken, ''Tekil Spor'' kategorisinde Lukas Schulze "Yüzücü mü Balık mı?" adlı fotoğrafıyla birincilik ödülüne layık görülmüştü.

Pavel Volkov, Vechernaya Moskva Newspaper için çektiği "Talai Hikayesi" başlıklı seri ile ''Seri Spor'' alanında birinciliği almıştı.

Malezyalı fotoğrafçı Muhamed Fathil Asri, New Straits Times Press için çektiği fotoğrafıyla Tekil Doğa & Çevre birincisi olurken, Seri Doğa & Çevre kategorisinde Marcus Yam, Los Angeles Times için çektiği seriyle birincilik elde etmişti.

Andrew McConnell, Panos Pictures için çektiği seriyle Seri Portre kategorisinde, Rus fotoğrafçı Sergei Stroitelev de Seri Günlük Yaşam kategorisinde birinci olurken, bu yıl 28 yaş altı Genç Fotoğrafçı ödülü, Filipinli fotoğrafçı Ezra Acayan'a verilmişti. Yine bu yıl Seri Doğa & Çevre kategorisinde Rodrigo Cabrita ve Seri Günlük Yaşam kategorisinde Anastasia Rudenko onur ödülünü almıştı.

Profesyonel fotoğrafçılar, Istanbul Photo Awards 2019 başvurularını, 1 Kasım 2018-31 Ocak 2019 tarihlerinde "www.istanbulphotoawards.com" adresinden yapabilecek.

Sayfa Yükleniyor...