İstanbul’a yeni caz festivali geliyor: Zorlu PSM Caz Festivali

Zorlu PSM Caz Festivali’nin ilki bu yıl 3-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Festivale yerli ve yabancı pek çok sanatçı katılacak.

15.02.2017 - 16:21

caz.jpg

İstanbul, yeni bir caz festivaline kavuşuyor. Tam adı “Zorlu PSM Caz Festivali” olan etkinliğin ilki bu yıl 3-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Dünyaca ünlü müzisyenleri izleme fırsatı sağlayacak olan festivalde; caz çatısı altında blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin harmanlanacağı konserler yer alacak.

İKSV ile protokol sonucu Zorlu PSM Caz Festivali’nin İstanbul Müzik Festivali başlamadan birkaç hafta önce düzenleneceği öğrenildi.

Festivalin açılış konseri caz, Latin ve klasik müziğin Grammy ödüllü piyanisti Michel Camilo ile İspanyol flamenko virtüözü Tomatito’dan gelecek. Kuzey cazının efsane ismi Jan Garbarek’in grubuyla ve Trilok Gurtu ile birlikte vereceği konserse 5 Mayıs’ta Zorlu PSM Ana Tiyatro’da gerçekleşecek.

Beth Hart
Beth Hart

Festival kapsamında ayrıca Chick Corea Trio with Brian Blade & Eddie Gomez konseri 12 Mayıs’ta yapılacak. Stephen Micus ve Ben Hart da 10 Mayıs’ta sahne alacak.

Zorlu PSM Caz Festivali’ne Türkiye’den katılacak müzisyen ve gruplar ise şöyle: Gaye Su Akyol (3 Mayıs), Esra Kayıkçı (4 Mayıs), Önder Focan & Şallıel Bros (11 Mayıs), Redd (11 Mayıs). Festivalde bir de ‘Anadolu’nun kayıp şarkıları adlı belgeselin müzikleri canlı performansla yeniden sahneye taşınacak.

Sayfa Yükleniyor...