"İstanbul'dan İzler" sergisi açıldı (22 eser)

Gama Art Gallery iş birliğinde açılan "İstanbul'dan İzler" sergisi, yerli ve yabancı 4 sanatçının, İstanbul’un farklı yönlerinden etkilenerek yaptığı çalışmaları bir araya getirdi.

16.06.2017 - 12:23

20170615_2_24258891_23191235_Web.jpg

42 Maslak Art SPACE Galleri'deki serginin küratörlüğünü üstlenen Şule Altıntaş, serginin Gama Art Gallery'de sanat mevsiminin son sergisi olduğunu söyledi.

Altıntaş, sergide bir sentez yapmak istediklerini dile getirerek, "Sergideki sanatçıların tarzları çok farklı olmasına rağmen yine de ortak bir kaygıları var. Kimisi mesela sosyolojik yönden bakıyor eserlerinde. Kimisinin detay kaygısı, kimisinin kuş bakışı yaklaşımı görülüyor. Odak noktası olarak ise İstanbul sevgisi var" dedi.

Sergide 22 eserin yer aldığını sözlerine ekleyen Altıntaş, serginin bütününde İstanbul'u yansıtmak istediklerini dile getirdi.

Genç sanatçı Esra Meral Demircan da son dönemde yaptığı çalışmalarda İstanbul üzerine bir seri oluşturduğunu aktardı.

Eserlerinde özellikle İstanbul'un karmaşasını ele aldığını vurgulayan Demircan, "Bunu renklerle ve ağlarla anlatıyorum. Ağlar, bir yandan aitliği anlattığı gibi bir yandan da İstanbul'da içinden çıkılmaz karmaşık durumları ifade ediyor. Genelde resimlerimde zıt renkleri kullandım bunu anlatmak için. Çünkü İstanbul'da her şey var. Alt seviyeden üst seviyeye kadar bütün insanların barındığı Beyoğlu'nu özellikle kullandım. Kırmızı ve yeşilin zıtlığına yer verdim." diye konuştu.

Sergi, 15 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilecek.

Sayfa Yükleniyor...