"İstanbulname" müzikali 10 Nisan'da Tim Show Center'da

Başrollerini Nükhet Duru, Caner Cindoruk, Pelin Akil, Cezmi Baskın, Ozan Çobanoğlu, Melda Gür, Kayhan YıldızoğluSelçuk Borak, Murat İpek, Yiğit Yapıcı ve Müge Gülgün’ün paylaştığı “İstanbulname” müzikali10 Nisan’da TİM Show Center’da…

Haberler - ntv.com.tr 31.03.2016 - 11:01

"İstanbulname" müzikali 10 Nisan'da Tim Show Center'da

Yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği İstanbulname müzikali, 8 kişilik canlı orkestranın eşlik ettiği toplam 50 kişilik büyük bir kadro tarafından sahneye taşınmaktadır.

Ocak ayında izleyiciyle buluşmaya hazırlanan bu dev müzikalde, kendinizi adeta eski Beyoğlu- Pera sokaklarının o muhteşem dokusunda sürüklenirken bulacaksınız. Dekor, kostüm ve müzikleriyle, dönemin ruhunu izleyiciye yansıtacak olan “İstanbulname” son dönemlerin en çok konuşulan işlerinden biri olmayı hedefliyor. 

“İstanbulname’’ müzikalinde olaylar eski İstanbul sokaklarında geçer. İstanbul’da bir arada yaşayan, aynı mahallede oturan Meyhaneci Agop, güzeller güzeli kızı Angel, Kabadayı Ali, Madam Eleni gibi farklı kültürel kimliklerden gelen karakterlerin hayatları çevresinde şekillenen müzikalin arka fonunu Pera – Beyoğlu ve kozmopolit yapısıyla “Eski İstanbul” teması oluşturur.

Bambaşka kültürel kimliklere sahip fakat bir arada barış içinde yaşayan insanların hayat hikâyelerinin birbirine geçerek aktarıldığı oyunda, olaylar Uğurböceği’nin ( Nükhet Duru)  ağzından anlatılır.

Müzikal İstanbul’da bir yangınla başlar. Tulumbacı Eğrikapılı Ali (Caner Cindoruk) ve adamlarının dört bir yandan yangın yerine koşmalarının ardından Ali'nin dostu rakip külhanbeyince öldürülür ve kızı Angel’in (Pelin Akil) kendisine emanet edildiğine ilişkin vasiyet haberi gelir. Kabadayıların kavgalarına, sokaklarda çiçek satarak güç bela yaşamını sürdüren Uğurböceği’nin hikayesi eklenir. Uğurböceği İspanya’da yaşayan kızına zenginlik içinde bir yaşam sürdüğü yalanını söyleyerek mektuplar yazmaktadır.  Kızı Gül bir gün İspanyol soylusu Ferdinand ile evleneceğini ve damat adayının babası Kont’la beraber İstanbul’a gelip annesiyle tanışmak istediğini müjdeler. Gelecek misafirlerin o’nu fakir haliyle görecek olması ve yalanlarının ortaya çıkması yüzünden kızının evliliğinin gerçekleşmeyeceğinden korkan Uğurböceği telaşlanır. Ali, ne yapacağını bilmez bir halde kalakalmış Uğurböceği’ni bu durumundan kurtarmak için mahallelinin de yardımıyla müthiş bir plana soyunur. Sarhoş Hakkı’dan zengin bir koca; Angel’den genç bir eş; Madam Eleni’den hanımefendi; Eleni’ nin kızlarından akrabalar; kabadayılardan da İstanbul’un beyefendileri yaratılır. İşler iyice içinden çıkılmaz bir curcunaya dönüşürken bir yandan da yakışıklı kabadayı Ali ile güzeller güzeli Angel’in aşk hikâyesi başlar.

Başrollerini Nükhet Duru, Caner Cindoruk, Pelin Akil, Cezmi Baskın, Ozan Çobanoğlu, Melda Gür, Kayhan Yıldızoğlu, Selçuk Borak, Murat İpek, Yiğit Yapıcı ve Ezgi Erol’un paylaştığı İstanbulname müzikali 8 kişilik canlı orkestranın da eşlik ettiği toplam 50 kişilik büyük bir kadro tarafından sahneye taşınmaktadır.

Yazan: Ferdi Merter

Uyarlayan: Selen Korad Birkiye

Yöneten: Şakir Gürzumar

Müzik: Cengiz Onural, Bora Ebeoğlu

Koreograf: Selçuk Borak

Dekor: Sertel Çetiner

Kostüm: Hale Eren

 

OYUNCULAR

Nükhet Duru (Uğurböceği)

Caner Cindoruk (Eğrikapılı Ali)

Pelin Akil (Angel)

Cezmi Baskın (Hasan Çavuş)

Ozan Çobanoğlu ( Kadırgalı Arif)

Melda Gür ( Eleni)

Kayhan Yıldızoğlu ( Kont)

Selçuk Borak ( Hakkı)

Murat İpek ( Kosta)

Yiğit Yapıcı ( Ferdinand)

Müge Gülgün ( Gül)

Sayfa Yükleniyor...