İyi Oyun galası yapıldı (İlk e-spor temalı film)

Yönetmen koltuğunda Umut Aral’ın oturduğu, yapımcılığını Doruk Acar yaptığı senaryosunu ise Emre Sirel’in kaleme aldığı İyi Oyun filminin galası yapıldı. Farklı konusu ve büyük prodüksiyonuyla merak uyandıran filmin galasına ilgi yoğundu. Galaya oyuncuların yanı sıra Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar da vardı.

31.10.2018 - 15:10

İyi Oyun galası yapıldı (İlk e-spor temalı film)

“Senin oyunun, senin takımın, senin umudun, senin efsanen!” mottosundan yola çıkan İyi Oyun filminin galası Vadistanbul’da gerçekleşti. Olimpiyatlara bir dal olarak eklenmesi düşünülen ve dünyada milyonların oynadığı e-spor temalı film, vizyona günler kala ilk izleyicileriyle buluştu.

Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Orkun Işıtmak, Bahar Şahin, Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş, Doğaç Yıldız, Tolga Canbeyli, Bada Oh Deniz, Kaan Sevi, Atakan Yılmaz ve konuk oyuncu olarak Kerem Bürsin’in başrollerinde olduğu filmin galasına birçok ünlü isim katıldı.  

Mustafa Sandal, Bensu Soral, Hakan Baş, İsmail Demirci, Bedirhan Soral, Burcu Biricik, Serkan Çayoğlu, Cansel Elçin, Zeynep Tuğçe Bayat, Keremcem, Alp Navruz, Naz Elmas, Ece Uslu, Selen Seyven, Özgür Emre Yıldırım, Burak Yörük, Seda Yıldız, Gökcan Sanlıman ve Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ile Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar  da film ekibinin heyecanını onlarla birlikte yaşadı. 

"GELİŞME POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK"

Galaya katılan davetliler film hakkında düşüncelerini de paylaştı. İşte açıklamalardan öne çıkanlar...

Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, "Çok heyecanlı. Bir kere yeni nesil ve gençlerin ilgisinin çok yoğun olduğu bir alan. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde gelişme potansiyeli çok yüksek. İlk defa böyle bir film yapılıyor. Eminim devamı gelecek diye düşünüyorum. Çünkü sinema endüstirisi yenilikleri çok çabuk yakalıyor" ifadelerini kullandı. 

"Galatasaray Kulübü olarak e-sporla ilgilenen, o konuda branşı olan ve Türkiye şampiyonluğunu giderek dünya şampiyonluğunu doğru çizgide hedefleyen bir tutum içerisindeyiz" diyen Mustafa Cengiz "Bu tutum içerisinde Doruk'un bu doğrultuda bir film yapması, doğrusu bizi çok etkiledi. Dünya çapında, kendi türünde ilk film. Çok yeni türkiye bu alanda. Dünyada milyarlarca insan milyarlarca bedel ödeyerek izliyor" diye konuştu.

Aclan Acar ile Selda Acar 

Aclan Acar ile Selda Acar 

AFRA SARAÇOĞLU

"Ben çok heyecanlıyım. çok güzel bir film çıkardığımızı düşünüyorum. Senaryoyu okuduğumda da çok heyecanlanmıştım, mutlaka bu filmin içinde yer almalıyım demiştim"

MERT YAZICIOĞLU

"İlk filmim olduğu için ayrıca heyecanlıyım. Bir e-spor filmi yaptık. Bu 15 senedir spor olarak görülen bir şey. valla heyecanlıyım ya, iyi seyirler diliyorum herkese."

KEREM BÜRSİN

"Bunun dünya çapında bir ilk olması gurur verici bir şey bunun parçası olmak. Ekibimiz, hem kamera önünde hem kamera arkasında hem post prodüksyion sürecinde olan bütün ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Benim için yeni bir dünyaydı."

HAKAN KURTAŞ

"Rekabet denen hissi o durumu yani hayatın her alanında yaşadığımız şeyi, çok sanal bir ortamda anlatılıyormuş gibi ama bir yandan da çok gerçekçi bir yandan da hayatımıza çok büyük bir anlam katan bir yerden anlatıyor bence bu film"

DORUK ACAR (Yapımcı)

"Türkiye'de şu anda 7 milyon aktif oyuncu var, 12 milyon da takip eden insan var. Dünya da yaklaşık 2 milyar dolar civarı bir pazar bu e-spor, yan gelirleriyle. Biz de burada 'niye ekran önünde yok' diye yola çıktık aslında. İlk lisanslı, right games'ten lisans alıp League of Legends temalı dünyanın ilk e-spor filmini yaptık. Ama bir film bu aslında. Rocky nasıl rocky belgeseli değilse bu da altında e-spor barındıran uzun metraj bir film. Benim jenerasyonun bir öncesinin Beyaz Gölge, Rocky, Any Given Sunday şu son dönemin Dangal mantığında altında o sporu barındıran ama üstünde böyle bir insan hikayesi olan film yaptık. Tabi dünyada da ilk. Bakalım nereye gidecek? heyecanla bekliyoruz."

Doruk Acar, Mustafa Cengiz, Yusuf Günay

Doruk Acar, Mustafa Cengiz, Yusuf Günay

HAKAN KURTAŞ

"Rekabet denen hissi o durumu yani hayatın her alanında yaşadığımız şeyi, çok sanal bir ortamda anlatılıyormuş gibi ama bir yandan da çok gerçekçi bir yandan da hayatımıza çok büyük bir anlam katan bir yerden anlatıyor bence bu film"

İYİ OYUN FRAGMANI - İZLE

Sayfa Yükleniyor...