İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut, İzmir'deki planlarını ve hedeflerini muhabirine anlattı. İzmir'e yabancı olmadığını, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun olduktan sonra İzmir Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli oyuncu olarak görev aldığını aktaran Ulukut, İzmir Devlet Tiyatrosu'ndaki ilk oyununda geçtiğimizde günlerde yaşamını yitiren oyuncu Turan Özdemir ile aynı sahneyi paylaştığını söyledi.

"SAHNE VE BİLET SORUNU ÇÖZÜLECEK"

Ulukut, görevinde öncelik vereceği konularında başında İzmir'deki tiyatro sahnesi sıkıntısını çözmenin yer aldığına dikkati çekerek şöyle konuştu: "Her şeyden önce İzmir Devlet Tiyatrosu'nda bir sahne sıkıntımız var. Karşıyaka'da bir sahnemiz vardı, onu yıktık, yeniden inşa ediyoruz. Bornova'daki kültür merkezi projesi devam ediyor. Bu inşalar sırasında biz buraya 200 kişilik Konak Sahnesi'ne sıkıştık. Seyircinin büyük bir ilgisi var. Sabah gişe açılırken erkenden yağmur çamur demeden kuyruğa giriyorlar. Biletler hemen tükeniyor. Oyunlarımız kapalı gişe oynuyor. Bu bizi bir taraftan mutlu ediyor, diğer taraftan da bilet bulamayanlar adına üzülüyoruz."

"YENİ REPERTUVARIMIZLA PERDE DİYECEĞİZ"

İzmirli seyircilerden biletle ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını dile getiren Ulukut, şöyle devam etti: "Haziran ayından sonra, herhangi bir aksilik olmadığı takdirde, Karşıyaka Sahnesi'ni açacağız. Yeni sezonda 400 kişilik Karşıyaka Sahnesi'nde oyunlarımıza tekrar başlayacağız. Bornova'da anlaşmalar sonuçlanmak üzere. Orada inanılmaz büyük bir kültür kompleksi olacak. 3 salon var. Biri bin kişilik, diğerleri 400'ün üzerinde mükemmel salonlar olacak. Bu salonlarda birisi yine bizim olacak. Bir yandan Bornova bir yandan Karşıyaka bir yandan Konak bir de Urla sahneleriyle seyircilerimizin bilet problemini de çözeceğiz. Bilet şikayetleri bitecek önümüzdeki sezonda. İzmir Devlet Tiyatrosu olarak 4 sahnede yeni repertuvarımızla perde diyeceğiz. İzmirli sanatseverler tiyatroya doyacak. Artık önümüzdeki sezon kendimizi affettireceğiz, iyi ve kaliteli oyunlarla seyircinin karşısına çıkacağız."