NTV

Jessica Chastain 70. Cannes Film Festivali jürisinde

Sanat

Bu yıl 70’incisi gerçekleştirilecek Cannes Film Festivali’nde jüri üyeleri arasında ünlü oyuncu Jessica Chastain’ın yer alacağı duyuruldu.

ABD’li oyuncu Jessica Chastain, Pedro Almodovar’ın başkanı olduğu 70. Cannes Film Festivali jürisinde yer alacak.

17-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde The Martian, The Three of Life ve Interstellar gibi filmlerdeki performanslarıyla tanınan Chastain dışında kimlerin yer alacağı henüz açıklanmadı.

2011 yılında festivalin en prestijli ödülü olan Altın Palmiye’yi kazanan The Three of Life‘ın oyuncu kadrosunda yer alan Chastain, 2012'de başrolde olduğu tartışmalı askeri gerilim filmi Zero Dark Thirty'deki rolüyle Broadcast Film Critics Association Award'da En İyi Kadın Oyuncu ve Altın Küre'de Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Ayrıca aynı rolüyle Oscar'da En İyi Kadın Oyuncu kategorisine aday gösterildi.

2012'de Time dergisinin hazırladığı “Dünyadaki 100 Etkileyici İnsan” listesinde yer alan Chastain yakında, ressam Catherine Weldon’ı canlandıracağı biyografik film ‘Woman Walks Ahead’ ve başrollerini Kevin Costner ve Idris Elba’yla paylaşacağı dram filmi ‘Molly’s Game’ filmleriyle beyazperdede olacak.

ETİKETLER