Bu sene 5. si düzenlenen ’İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali IST.Festival’ için Türkiye’ye gelen Juliette Lewis, Türk vatandaşı ile kucaklaşacağı için heyecanlı olduğunu dile getirirken, hayranlarının da seksi oyuncunun gelmesini bekledikleri gözlemlendi.

1991 yapımı Martin Scorsese’nin ’Cape Fear’ filmindeki ‘Danielle Bowden’ karakteriyle büyük bir çıkış yakalayan ve ardından 1992’de Woody Allen’ın ’Husbands and Wives’ filmindeki rolüyle eleştirmenlerden tam not alan, 1994 yılında Oliver Stone’un yönettiği ’Natural Born Killers’daki Mallory Knox karakteriyle ve Kathyrn Bigelow’un 1995 yapımı ’Strange Days’ filmindeki performansıyla akıllara yer edinen Juliette Lewis bu yıl 5. si düzenlenece ’İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali IST.Festival’ için Türkiye’ye geliyor.

Los Angeles California doğumlu, bir dönem müzik kariyerinde önemli rol oynayan Juliette and The Licks grubunun da solisti olan Juliette Lewis, ISTANBUL’74 ve W Magazine işbirliğinde 22 – 24 Mayıs tarihlerinde yine iddialı ve farklı programıyla, “Sanat ve Kültürde Gerçekçilik Üzerine Diyaloglar” temasını ele alacak festivalin konuğu olarak bir panel gerçekleştirecek.

IST. Festival; sanat, edebiyat, tasarım, moda, müzik ve sinema alanlarında, ücretsiz ve herkesin katılımına açık bir etkinlik olarak gerçekleştirilecek.