Karadeniz Tiyatro Festivali başladı (21 oyun)

Trabzon'da bu yıl 18’incisi düzenlenen Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali, Atatürk Alanı'nda düzenlenen açılışı töreni ile başladı.

DHA 03.05.2017 - 12:46 | Son Güncelleme : 03.05.2017 - 12:47

Karadeniz Tiyatro Festivali başladı (21 oyun)

Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun organizasyonunda 2-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festivalde Litvanya, Kazakistan, Rusya, Ukrayna, İspanya, Romanya ve Bosna Hersek'ten 8, Türkiye'den ise bir grup, 2 farklı sahnede 21 oyun sahneleyecek.

"TRABZON TARİHİ BİR KENT"

Trabzon'un tarihi bir kent olduğuna işaret eden Trabzon Vali Vekil Şükrü Kara, “Trabzon tarihi mirasın zengin olduğu ve ülke birlik ve beraberliğiyle çimento olan illerimizden biri. Elimizdeki malzemeyi, geçmişten ecdat yadigarı olan değerlerimizi kültürümüzle, sanatımızla ne kadar işleyebiliyorsak, bu çimentoyu daha iyi bir şekilde kullanma cihetine gidiyoruz demektir" dedi. 

"TİYATRO SEVGİ KÖPRÜSÜDÜR"

Sanatın önemine vurgu yapan Devlet Tiyatroları Sanattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdal Küçükkömürcü ise, tiyatronun bir sevgi köprüsü olduğunu ifade etti.

Halk oyunları gösterileriyle devam eden program, belediye bando ekibinin eşliğinde Atatürk Alanı'ndan Trabzon Devlet Tiyatrosu binasının önüne kadar gerçekleştirilen yürüyüşle son buldu.

Sayfa Yükleniyor...