'Kaygı' Berlin Film Festivali'nde tanıtıldı

Yönetmen Ceylan Özgün Özçelik, 67. Berlin Film Festivali'nde (Berlinale) panorama bölümünde gösterilen, en iyi film ödülü adayı "Kaygı" filmini tanıttı.

Haberler 13.02.2017 - 12:20 | Son Güncelleme : 13.02.2017 - 12:34

'Kaygı' Berlin Film Festivali'nde tanıtıldı

Özçelik, Berlinale kapsamında düzenlenen basın toplantısında, bu filmin evde tek başına yaşayan bir kadınla ilgili olduğunu belirterek, "2011’de yeni eve taşınmıştım. Aşırı derece takıntılıydım. Sanki eve kötü bir şey olacak gibi hissediyordum. Kendimi eve kapatmaya başladım. İşimi evden yapmaya çalışıyordum. Daha sonra kendini eve kapatan bir kadının filmini yapma fikri doğdu." dedi.

Dünyada insanların birçok şeyi hatırlayamadığını belirten Özçelik, "Nihayetinde filmin hatırlamayla ilgili olmaması olanaksız bir hale geldi. Kendini eve kapatan kadın aslında bir şeyi hatırlamak, hafızasına sızan geçmişi bulmak, ortaya çıkarmak için kapatmıştı." şeklinde konuştu.

Filmin dünya prömiyeri bu akşam Zoo Palast sinemasında yapılacak.
Filmin dünya prömiyeri bu akşam Zoo Palast sinemasında yapılacak.

Filmde rol alan oyuncu Algı Eke de senaryoyu okuduğunda Özçelik'in detaylı bir anlatımını olduğunu fark ettiğini söyledi.

Özçelik ile çok kolay bir çalışma dönemi geçirdiğini anlatan Eke, "Film zor bir filmdi. Çok fazla sahnem vardı. Bu anlamda yoruldum. Ceyda çok hazırdı. Hazır ve net olması işimi kolaylaştırdı." dedi.

Berlinale'de bu yıl Türkiye’den gösterilen tek film olan "Kaygı" festivalde en iyi ilk film ödülüne aday gösterildi.

'KAYGI' FRAGMANI - İZLE

Sayfa Yükleniyor...