Kayseri Kitap Fuarı sona erdi (580 bin ziyaretçi)

Kayseri Büyükşehir Belediyesince düzenlenen, 120 yayınevinin stant açtığı ve 250'ye yakın yazarın okurlarıyla bir araya geldiği 1. Kitap Fuarı sona erdi. Fuarı 580 bin kişi ziyaret etti.

Anadolu Ajansı 23.10.2017 - 14:45 | Son Güncelleme : 23.10.2017 - 14:47

Kayseri Kitap Fuarı sona erdi (580 bin ziyaretçi)

Kayseri Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilki gerçekleştirilen fuara Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Hanefi Avcı, Mete Yarar, İclal Aydın, Reşat Petek, Yavuz Bahadıroğlu, Engin Noyan, İlber Ortaylı, Yusuf Kaplan, Bekir Develi, Süleyman Özışık, Şermin Yaşar, Aşkım Kapışmak, Canan Karatay, Üstün Dökmen, Sinan Yağmur ve Abdülkadir Selvi gibi isimlerin de aralarında bulunduğu 250'nin üzerinde yazar, şair ve sanatçı katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, fuarı "Okuyan ve Okutan Şehir" hedefiyle düzenlediklerini belirterek, şunları kaydetti: "Fuar her gün adeta dolup taştı. Kayserililerin kültüre ve okumaya olan ilgisinden büyük memnuniyet duyduk. Kayseri Kitap Fuarı’nı ziyaretleriyle zenginleştiren 580 bin kitapsevere ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gelecek yıllarda da aynı özen ve titizlikle çok daha kapsamlı fuarlar yapmaya devam edeceğiz."

DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

Açıklamada geçen yıl 35'incisi düzenlenen ve uluslararası boyutta yapılan İstanbul TÜYAP Kitap ve Sanat Fuarı'nı dokuz günde 621 bin kişinin ziyaret ettiği, Kayseri'nin ilk yılında 15 milyon nüfuslu İstanbul'daki fuarın rakamlarına yaklaştığı vurgulandı.

Kayseri nüfusu yaklaşık 1 milyon 100 bin olarak kayıtlara geçmiştir.

Sayfa Yükleniyor...