Kocaeli Kitap Fuarı 13 Mayıs'ta kapılarını açacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenecek Kocaeli Kitap Fuarı, 13-21 Mayıs tarihlerinde kitapseverlerin ziyaretinde olacak.

DHA 05.05.2017 - 15:42

Kocaeli Kitap Fuarı 13 Mayıs'ta kapılarını açacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, kent merkezindeki restoranda düzenlediği basın toplantısında, 9. kez kitap fuarlarının kapısını gururla kitapseverlere açacaklarını söyledi.

Büyükakın, fuarda bu yıl "Kitap ve Medeniyet" temasının işleneceğini kaydetti.

"BEKLENTİ 1 MİLYON ZİYARETÇİ"

Fuarın 13-21 Mayıs tarihleri arasında açık olacağını anlatan Büyükakın, kitap fuarının Anneler Günü'ne de rastladığını, dolayısıyla onlara özel etkinlik de yapılacağını bildirdi.

Büyükakın, 10.30-21.00 saatleri arasında fuarın gezilebileceğini aktararak, "Bu yıl kitap fuarına 465 yayınevi katılıyor, 600'ün üzerinde söyleşi, panel ve imza günü gibi etkinlik düzenleniyor. Geçen yılki ziyaretçi sayımız 700 bindi. Demek ki 800 bin civarında bir ziyaretçi beklentimiz var. Benim geçen yılki kitap fuarı ziyaretçi beklentim 1 milyondu. Ben hala 1 milyon ziyaretçi bekliyorum. İnşallah 1 milyon olur ve 1 milyonu da geçer. Bundan 9 yıl önce göle çaldığımız maya tuttu. İyi tuttu hem de ve buradan maya alıp başka kitap göllerine de maya çalınıyor." ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...