Kolezyum ilginç bir hırsızlık hikâyesinde başrolde

İtalya'nın başkenti Roma'da bulunan dünyanın en çok turist çeken yapılarından biri olan Kolezyum, Gianni Rodari’nin kalemiyle ilginç bir hırsızlık hikâyesinde başrolü oynuyor.

Haberler - ntv.com.tr 18.03.2015 - 10:05

Kolezyum ilginç bir hırsızlık hikâyesinde başrolde

Hans Christian Andersen Ödüllü dünyaca ünlü İtalyan yazar Gianni Rodari’den çocuklar için yeni bir kitap: Kolezyum’u Çalan Adam Can Çocuk Yayınları’ndan çıkıyor.

Çocuk edebiyatının en önemli ödülü kabul edilen Hans Christian Andersen’e 1970 yılında layık görülen dünyaca ünlü İtalyan yazar Gianni Rodari’nin Can Çocuk Yayınları’ndaki kitaplığı giderek büyüyor. Can Çocuk, Türkiyeli okurları dört yeni Rodari kitabıyla buluşturuyor. Bu dört yeni kitaptan biri olan ve “İlk Okuma Kitapları” dizisinden çıkan Kolezyum’u Çalan Adam, okumayı yeni öğrenmiş çocukları ilginç hikâyesiyle buluşturmaya hazır.

Kolezyum’u çalmayı kafasına koymuş bir adam sizce bunu nasıl yapabilir? Her gün oradan bir parça taş alıp evine getirmeyi denese ve bunu aylarca, yıllarca sürdürse acaba sonunda başarılı olabilir mi, ne dersiniz? Bu tuhaf hırsızlık öyküsünün sonu da hikâyesi kadar ilginç. 

Kolezyum’u Çalan Adam, Raffaella Bolaffio’nun resimleri ve Tülin Sadıkoğlu’nun çevirisiyle okumayı henüz öğrenmiş 5 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk raflarında!

Gianni Rodari:

İtalya’nın yetiştirdiği en iyi çocuk kitapları yazarı olarak tanınan Gianni Rodari, daha on yaşındayken şiirler yazıyor, müzikle uğraşıyordu. Amacı müzisyen olmaktı. Yirmi yaşında müzik öğretmeni oldu. Uzun süre gazetecilikle uğraşan yazar, bir çocuk gazetesinin yönetmenliğini de yaptı. 1947’den beri çocuklar için yazan Rodari, 1970 yılında Hans Christian Andersen Ödülü’nü aldı.

Sayfa Yükleniyor...