Kötü Kedi Şerafettin uluslararası arenada

Dergiden sonra şimdi de beyazperdede boy göstermeye hazırlanan "Kötü Kedi Şerafettin" dünyanın en önemli animasyon festivallerinden Annecy'de görücüye çıkacak.

ntv.com.tr 17.06.2015 - 10:56

Kötü Kedi Şerafettin uluslararası arenada

Bülent Üstün'ün çizdiği ve 1996'da kaybettiği kedisinden esinlenerek L-Manyak ve Lombak dergisinde okuyucuyla buluşturduğu "Kötü Kedi Şerafettin" dünyanın en önemli animasyon festivallerinden olan Annecy'de Buluşmalar bölümünde izleyiciyle buluşacak.

Filmin yönetmeni Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal. Yapımcı şirketi ise Anima. Senaryoyu ise Levent Kazak ve Bülent Üstün yazdı. Filmin Türkiye'de 27 Kasım 2015'te vizyona girmesi planlanıyor.

YAPIM AŞAMASI 

2011 yılında teaser videoları yayınlandığında, Şerafettin karakterinin olumsuz hal ve tavırları göz önüne alındığında, filmin genel izleyici sınıflandırmayla girmesi beklenmiyordu. 

Orijinal eser sahibi Bülent Üstün Mayıs 2012'de verdiği röportajda; filmin tamamlandığını ancak bağımsız yapımın vizyona en erken 2013 yılında girebileceğini açıklamıştır. 2014'ün sonlarına doğru karakterlerin seslendirme çalışmalarının yürütüldüğü, oyuncu Gonca Vuslateri'nin bir karakteri seslendireceği yönünde basında bir haber yer almıştı. Projenin içerisinde yer alan senarist Levent Kazak Ocak 2015'te verdiği röportajında; filmin uluslararası bir boyuta ulaştığını ve 2015 yılında vizyona gireceğini duyurdu. 2015'in Şubat ayında afişinin yayımlanmasıyla beraber, filmin Kasım ayında vizyona gireceği netlik kazandı.

"BU BİR ÇOCUK FİLMİ DEĞİL"

Şerafettin'in çizeri Bülent Üstün, NTV’ye verdiği röportajda "Animasyonsa çocuklar içindir diyorlar, baştan söyleyeyim bu bir çocuk filmi değil kesinlikle çocuklarınızla gelmeyin" diyor. Çünkü Cihangir'de yaşayan, belalı, argo konuşan ve elinden şarabı düşmeyen bir kahraman olan "Kötü Kedi Şerafettin"in babası Tonguç ve oğlu Tacettin ile maceralarını yıllarca dergi sayfalarında okuduk.

Sayfa Yükleniyor...