Türk bir aslan ailesinin başından geçen olayları eğlenceli ve neşeli bir dille anlatan ilk yerli yapım Kral Şakir, 25 Kasım’dan itibaren Cartoon Network’ün Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yayın yapan kanalında başlayacak. Aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Mısır, Kuveyt ve Katar’ın da olduğu 19 ülkede yayınlanacak olan animasyon dizisi, Cartoon Network’ün Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yayın yapan kanalı aracılığı ile 200 milyon kişiye ulaşacak.

Laith The King ismiyle yayınlanacak Kral Şakir’in Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yayınlanacak versiyonunda Arapça’nın 8 ayrı lehçesi kullanılacak ve çizgi filmde yer alan karakterlerin isimleri de Arapça’ya çevrilecek. Bu versiyonda en sevilen karakterlerden Kral Şakir-Laith the King, Fil Necati ise Falafeelo the Elephant olarak adlandırılacak. Bunun yanında çizgi filmdeki diyaloglar ve espriler de yayınlandığı kültüre göre yeniden düzenlenecek.

VAROL YAŞAROĞLU: KRAL ŞAKİR DÜNYAYA ULAŞACAK

Kral Şakir’in Türk kültürünü yansıttığını belirten Varol Yaşaroğlu, “Kral Şakir ilk kez yayınlandığı 2016 yılından bu yana uzun bir yol kat etti ve 7’den 70’e birçok kişinin sevgisini kazandı. Cartoon Network Türkiye ile bu sevgiyi hak ettiği yere ulaştırmak için üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. Kral Şakir gibi güçlü karakterleri olan ve Türk kültürünü yansıtan yerli yapımları sadece Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da değil dünyanın birçok ülkesi ile buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.