"Kürk Mantolu Madonna" Penguin’in klasikleri arasına girdi

Yayımlandıktan yıllar sonra bile çok satan listelerinin ilk 10’undan düşmeyen Sabahattin Ali’nin "Kürk Mantolu Madonna"sı, İngiliz yayıncı Penguin’in "Modern Klasikler" serisi tarafından yayımlanacak.

ntv.com.tr 27.03.2015 - 13:19

"Kürk Mantolu Madonna" Penguin’in klasikleri arasına girdi

Romanın uluslararası telif haklarını yürüten ONK Ajans tarafından Penguin ile anlaşma yapıldığı duyuruldu.

Penguin, Modern Klasikler dizisinde yer vereceği ‘Kürk Mantolu Madonna’nın İngilizce çevirisini, 2016 yılının ilk aylarında yayımlayacak. Dizi kapsamında geçtiğimiz yılın başında Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ de yayımlanmıştı. ‘Kürk Mantolu Madonna’nın ONK Ajans aracılığıyla bugüne dek Almanca (Dörlemann), Fransızca (Le Serpent a Plumes), Rusça (Ad Marginem Press), Hırvatça (Hena Com), Arapça (Sphinx) ve Arnavutça (Shkupi) yayımlandı; İspanyolca (Salamandra), İtalyanca (Scritturapura), Hollandaca (Verlag Van Gennep) ve Gürcüce (Ustari) baskıları da yayına hazırlanıyor.

700 BİN BASKI YAPTI

1983’ten bu yana Yapı Kredi Yayınları’nın (YKY) bastığı ‘Kürk Mantolu Madonna’ yayınevine geçtiği günden bu yana 67 bin baskı yaptı, yayımlandığı ilk günden şimdiye dek 700 bin adetlik satışa ulaştı. ‘Kürk Mantolu Madonna’, son 4 yıllık süre içinde ayda ortalama 10-15 bin arasında satmaya devam ediyor. Kitap olarak ise, 1943’te Remzi Kitabevi tarafından yayımlandı.

Sayfa Yükleniyor...