NTV

Kütüphaneler Haftası "İnsan Her Yerde Okur" temasıyla kutlandı

Sanat

53. Kütüphaneler Haftası kapsamında “İnsan Her Yerde Okur” temalı kitap okuma şenliği, Anadolu Üniversitesi Merkez Kütüphane önünde gerçekleştirildi.

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinliğe Anadolu Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi’nden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı ve Anadolu Üniversite Merkez Kütüphane Koordinatörü Prof. Dr. Mesut Kurulgan katıldı.

"KİTAPLAR, KÜTÜPHANELERİN VAZGEÇİLMEZ UNSURLARIDIR"

53. Kütüphaneler Haftası kapsamında düzenlenen “İnsan Her Yerde Okur” temalı okuma şenliğinin açılış konuşmasını Anadolu Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi Daire Başkanı Güven Tunçel yaptı. Tunçel, “Kitaplar, kütüphanelerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Bizim kütüphanemiz de bu anlamda bir hayli zengin bir kütüphanedir. Bu yılki verilere baktığımızda kullanıcılarımızın kütüphanemizden 170 binin üzerinde kitap ödünç aldığını görüyoruz. Bu bizi oldukça memnun eden bir sonuç. 53. Kütüphaneler Haftası’nın tüm öğrencilerimize, kütüphane kullanıcılarımıza ve kütüphane personelimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ETİKETLER