‘La La Land’in yönetmeni Damien Chazelle’den iki proje birden

En iyi kadın oyuncu ve en iyi yönetmen ödülleri dahil toplam altı dalda Oscar kazanan yılın en favori filmlerinden ‘La La Land’in yönetmeni Damien Chazelle’den iki yeni proje geliyor.

30.04.2017 - 15:36

‘La La Land’in yönetmeni Damien Chazelle’den iki proje birden

‘Whiplash’ filmindeki başarısının ardından ‘La La Land‘le en iyi yönetmen ödülü dahil altı dalda Oscar kazanan yönetmen Damien Chazelle, televizyon projesine hazırlanıyor.

32 yaşında Oscar kazanarak, Oscar tarihinin “en genç en iyi yönetmen”i olan Chazelle, televizyonda yayınlanacak bir müzikal dram olan The Eddy‘nin yönetmenliğini üstlenecek.

Hangi kanal ya da platformda yayınlanacağı henüz belli olmayan The Eddy‘nin senaryosunu ‘This Is England’ serisinin senaristlerinden Jack Thorne’un yazacağı öğrenildi.

Glen Ballard ve Alan Poul’un prodüktörlüğünü üstlendiği müzikal, Paris’teki bir gece kulübünü ve bu kulübün daimi grubunun, değişme sürecindeki şehirle olan mücadelesini konu edinecek.

Öte yandan Damien Chazelle’in yeni sinema projesi olan Neil Armstrong biyografisi ‘First Man’de yine yine ‘La La Land’in başrol oyuncusu Ryan Gosling yer alacak.

James R. Henson’ın kitabından sinemaya uyarlanan filmin 2018’de gösterime girmesi bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...