NTV

Lara Di Lara: Müziğim kendim gibi, her iki yerin de karışımı!

Sanat

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, alternatif müziğin temsilcilerinden Lara Di Lara’yı konuk etti. Lara, NTV Radyo dinleyicilerine “Hazineler İçindesin” isimli yeni albümünden ve müzik hayatından bahsetti.

“123” elektronik müzik grubunun vokalisti olarak tanınan ve kendi müziğini yapmak ve solo işlerini yayımlamak için yoluna “Lara Di Lara” ismiyle devam eden Dilara Sakpınar, müzik hayatının nasıl başladığını anlattı.

Ünlü orkestra şefi Ender Sakpınar’ın kızı, İlhan Erşahin’in ise akrabası olması sebebiyle çok küçük yaşlarda müzikle tanıştığını söyleyen Lara, “Üniversite zamanında psikoloji ve sosyoloji okumak arasında gidip geldim. Ama daha sonra ailemde çok fazla müzisyen ve sanatla uğraşan insan olduğu için müzik ağır bastı” dedi.

“MÜZİĞİM KENDİM GİBİ, HER İKİ YERİN KARIŞIMI”

“123”ün ardından solo kariyerine devam edince söz ve müzik tarzının da değiştiğini anlatan Lara Di Lara, müziğini en çok besleyen şeyin doğa olduğunu dile getirdi.

İsveç’te doğan ve İstanbul’da yaşayan ünlü şarkıcı, müziğinde her iki ülkenin de etkisi olduğunu belirterek “Yaptığım müzik kendim gibi, her iki yerin karışımı” dedi.

“SANATÇI SÜREKLİ BİR ÜRETİM İÇİNDE OLUYOR”

Lara, 16 şarkının yer aldığı solo projesi “Hazineler İçindesin” albümüyle ilgili “Her zaman ‘123’ dışında solo kariyer yapmak ve biriken parçalarımı tek başıma paylaşmak istiyordum. İlk albümüm, solo kariyerime başlangıç oldu. Ardından yeni parçalar yazmaya başladım ve ikinci albümümü oluşturdum” dedi.

“MELİH CEVDET ANDAY’I KENDİME ÇOK YAKIN HİSSEDİYORUM”

Albümde Melih Cevdet Anday’ın “Çok Güzel Şey” şiirini besteleyen Lara, “Melih Cevdet’in hayata bakış açısını, dili ve anlattıklarını kendime çok yakın hissediyorum. Bu albüm sürecinde de onun şiirleri ve yazdıkları bir şekilde hep yanımda oldu. Ayrıca eşim bana bir kitabını hediye etmişti. Aslında Melih Cevdet Anday’la duygusal bağım öyle başladı” sözleriyle anlattı.

“YENİ ALBÜME BAŞLADIM”

Yeni albüm için çalışmalara başladığını ve parçaları yazdığının müjdesini veren Lara, ayrıca Viyana temelli “Alike places” isminde bir projesinin olduğunu ve önümüzdeki günlerde duyurusunu yapacağını da sözlerine ekledi.

Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri, ntvradyo.com.tr’de.

ETİKETLER