NTV

Lara Di Lara ve Jakuzi konserleri Salon’da

ntv.com.tr

Sanat

Dilara Sakpınar’ın solo projesi Lara Di Lara 20 Ocak’ta, synthpop’un usta ismi Jakuzi ise 21 Ocak’ta Salon İKSV’de olacak.

123’ün vokalisti olarak tanınan Dilara Sakpınar’ın solo projesi Lara Di Lara, 20 Ocak Cuma günü Salon İKSV’de seyirciyle buluşacak.

Dilara Sakpınar, müzikle ailesindeki Ender Sakpınar, İlhan Erşahin gibi önemli isimler sayesinde tanıştı. Elektronik indie müzik grubu 123 ile müzik kariyerine başlayan Dilara Sakpınar, bu grupla üç albüm yayımladı. 123’le zaman zaman verdikleri konserlerin yanı sıra kendi müziğini yapmak ve solo işlerini yayımlamak için 2014’ten bu yana Lara Di Lara olarak performanslar gerçekleştiren Sakpınar, solo yayımladığı ilk albüm “Oraya Doğru”nun ardından Ocak ayında hayranlarıyla paylaşacağı ikinci albümü “Hazineler İçindesin”in ilk konseriyle Salon sahnesinde. Konser saat 22.00’de başlayacak.

Jakuzi
Jakuzi

80’lerin synth dolu melodilerini hatırlatan parçaları ile Jakuzi ise 21 Ocak Cumartesi günü Salon sahnesinde olacak.

Türkiye’nin sayılı darkwave, synthpop gruplarından Jakuzi, Kutay Soyocak ve Taner Yücel tarafından kuruldu. Yayımladıkları “Koca Bir Saçmalık” klipleri ile İstanbul müzik sahnesini yerle yeksan eden Jakuzi, 80’lere atıfta bulunan synthesizer’ları ve Kutay Soyocak’ın John Maus, Ian Curtis, Özdemir Erdoğan ve hatta Müslüm Gürses’in kesişim kümesinde yer alan vokalleriyle sahne alıyor. İlk albümleri “Fantezi Müzik”i, Domuz Records üzerinden yayımlayan grup, sezon açılışında Salon’da verdikleri konserlerin ardından kaçıranlar için muazzam sahne performanslarıyla tekrar Salon’a konuk oluyor.

ETİKETLER