Larry King'in ölüm nedeni belli oldu: Sepsis

Larry King'in  corona virüs nedeniyle değil sepsis yüzünden hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

16.02.2021 - 07:14

Larry King'in ölüm nedeni belli oldu: Sepsis

Efsane sunucu Larry King'in ölüm belgesi, vefat nedeninin corona virüs değil sepsis olduğunu ortaya koydu. King'in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, emektar televizyon sunucusu 23 Ocak günü 87 yaşında Los Angeles'taki Cedars-Sinai Tıp Merkezi'nde hayatını kaybetti.

2 NEDENİ VAR 

King, corona virüse yakalanmış ve ocakta virüs nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Ancak bu hafta sonu People dergisinde yer alan haber, corona virüsün King'in ölüm nedeni olmadığını söyledi. People, gazetecinin sepsise yol açan iki temel sorunu olduğunu bildirdi: Hipoksik solunum yetmezliği ve böbrek yetmezliği olarak da bilinen son evre böbrek hastalığı.

King, önceden de birtakım sağlık sorunları yaşamıştı. 1987'de önemli bir kalp krizi atlatmış ve 2017'de akciğer kanseri tedavisi gördüğünü açıklamıştı. King iki yıl sonra anjiyoplasti ameliyatına girdi ve felç geçirdi.

2 ÇOCUĞU HAYATINI KAYBETTİ

Geçen yıl King iki yetişkin çocuğunu, oğlu Andy ve kızı Chaia'yı birkaç hafta arayla kaybetti.

50 BİNDEN FAZYA RÖPORTAJ YAPTI

Efsanevi sunucu, 60 yılı kapsayan kariyerinde çok sayıda ünlü, siyasi lider ve tanınmış kişiyle röportajlar yaptı. King'in ölümünden sonra yapılan açıklamada, "63 yıl boyunca ve radyo, televizyon ve dijital medya platformlarında, Larry'nin binlerce röportajı, ödülü ve aldığı küresel beğeni, onun bir yayıncı olarak benzersiz ve kalıcı yeteneğinin delili olarak duruyor" ifadeleri kullanıldı.

Associated Press, kariyeri boyunca King'in 50 binden fazla röportaj yaptığını tahmin ediyor.

Menajerimi Ara 26. yeni bölüm ön izleme​

Sayfa Yükleniyor...