Leonard Cohen hayatını kaybetti (Leonard Cohen kimdir?)

Leonard Cohen, 82 yaşında hayatını kaybetti.Yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen, kısa süre önce verdiği röportajda "Ölmeye hazırım" demişti. Leonard Cohen kimdir?

NTV Haber 11.11.2016 - 10:02

Leonard Cohen hayatını kaybetti (Leonard Cohen kimdir?)

Kanadalı ünlü yazar ve besteci Leonard Cohen, 82 yaşında hayatını kaybetti.

COHEN'İN ÖLÜMÜ HAKKINDA AÇIKLAMA

Cohen'in Facebook hesabından yapılan açıklamada "Derin bir üzüntü ile efsanevi şair, besteci ve sanatçı Cohen'in yaşamını yitirdiğini bildiririz. Müzik dünyasının en saygıdeğer ve üretken sanatçılarından birini kaybettik" denildi.

Ünlü sanatçının ölüm nedeni hakkında ise henüz bilgi verilmedi.

LEONARD COHEN KİMDİR?

Tam adı Leonard Norman Cohen olan sanatçı, 21 Eylül 1934'de Kanada - Montreal'de dünyaya geldi. Yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen kimlikleriyle tanınan Cohen, ilk şiir kitabını 1956'da, ilk romanını ise 1963'te yayımladı.

Cohen, Avrupa pop müziğine dayanan ilk dönem çalışmalarının ardından din, yalnızlık, cinsellik ve kişiler arası karışık ilişkileri konu edindi.

Kanada'nın en büyük sivil şeref madalyası sahibi olan Cohen, 2008'de de "Rock and Roll Hall of Fame"e kadul edilerek adını en güçlü ve etkileyici şarkı yazarları arasına yazdırdı. 

COHEN'İN SON ALBÜMÜ: YOU WANT IT DARKER

Efsanevi müzisyen ve şair Leonard Cohen, 14. stüdyo albümü You Want It Darker'ı geçen ay çıkarmıştı.

Grammy ödüllü sanatçı Leonard Cohen’in hayranları tarafından merakla beklenen 14. stüdyo albümü You Want It Darker geçen ay yayınlamıştı. Cohen’in yeni albümünün yapımcılığını ise oğlu Adam Cohen üstlenmişti.

LEONARD COHEN RESİTALİ - VİDEO

Sayfa Yükleniyor...