Levent Kırca'nın çocukluğundan başlayarak anılarını anlattığı, ihtilaller ve güncel konuları ele aldığı ''Dımdızlak'' adlı komedi oyunu, Muğla'da Bodrum Nurol Kültür Merkezi'nde sahnelendi. 11 ödül aldığı belirtilen oyunu, 500'e yakın kişi izledi.

''ATATÜRK'ÜN ÖĞRETTİĞİ TÜRKÇE İLE DUA EDİYORUM''

Oyunda "Hoşgeldiniz" diyerek sözlerine başlayan Kırca, şöyle dedi:

"Siz burada karşınıza geleyim diye beni bekliyordunuz. Ben de perdenin arkasında sahneye çıkmanın zamanını bekliyorum. Bir taraftan Atatürk'ün öğrettiği Türkçe ile dua ediyorum. Yani yukarıyla anlaşmak için Arapçaya ya da Osmanlıcaya ihtiyaç duymuyorum. Çünkü benim her şeyi bilen yüce rabbim Türkçeyi mi bilmiyor kardeşim diye de düşünüyorum."

''SEZEN AKSU ÜLKEMİZDEKİ İLK DÖNEK, YAVUZ BİNGÖL EKSİK OLMASIN O DA...''

Sinevizyon eşliğinde 'Olacak o kadar' adlı televizyon programından da kesitler sunan Kırca, Sezen Aksu ve Yavuz Bingöl için fikirlerinden dolayı 'dönemlik' suçlamasında bulundu. Sezen Aksu'yu oyunlarında gündeme getirdiğini hatırlatan Levent Kırca, şunları söyledi:

"Sezen Aksu'nun benim hayatımda çok özel bir yeri var. Çünkü ülkemizdeki 'ilk dönek' kendisi. Sadece bir numaralı şarkıcı değil bir numaralı da dönek. Dönerken de ayağını sürümüş ondan sonra ne dönenler oldu. En sonunda Yavuz Bingöl, eksik olmasın o da döndü."