"Dansın dili ortak" diyen Lizt Alfonso Sözcü'ye konuştu. 28-29 Temmuz’da Bodrum'da ekibiyle sahne alacak olan Alfonso'nun konuşmasından satır başları...

Lizt Alfonso
Lizt Alfonso

"Daha önce Türkiye'de performans sergilemiştik. Türkiye de en sıcak karşılandığımız ülkelerden biri. Bu kez dans severlerle Bodrum'da buluşacağımız için çok heyecanlıyız."

"Yıllarca dünya çapında başarılı işlere imza attık. Dünyanın birçok yerinde performans sergilemeye devam ediyoruz. Grubumuz, Enrique Iglesias'ın ‘Bailando' şarkısının klibindeki performansıyla geniş kitlelere ulaştı. Mirvish Prodüksiyonu ‘Vida' ile müzikal alanında, Schimid Tivoli Prodüksiyonu ile Hamburg'ta ‘Amigas'ı sahneledik. Dünya çapında prestijli organizasyonlarda yer aldık. Son olarak da ‘Latido' adlı bir gösteri hazırladık."

"Amacımız, müzikleri, enerjisi ve dans aracılığıyla Küba'yı dünyayla buluşturmak. Hayatın kendisinden ilham alıp füzyon bir çalışma ortaya koyuyoruz."

"Ülkenize her geldiğimizde kültürünüzle ilgili yeni şeyler öğreniyorum. Danslarınızı keşfetmek için sabırsızlanıyorum."

"Gösterimiz aslında Küba'nın bugününün dans ve müzikle bir arada sunumu. İzleyicilerin 50’lerden günümüze dans ve müziği hissedecekleri bir gösteri olacak."

"Mustafa Kemal Atatürk dünya tarihine adını yazdırmış bir lider. Türkiye kültürü, mimarisi, sanat eserleri, dansı ve müziğiyle keşfedilecek çok şey barındıran bir coğrafya. Sıcak insanlarınız, Türk mutfağı ve misafirperverliğinizden çok etkilendik."