Luis Frank İstanbul'da konser verdi

Akbank Sanat Dünya Müziği Günleri, Küba müziğinin önemli temsilcilerinden Luis Frank ve Piyanist Lazara Cachao Lopez’in gerçekleştirdiği konserle sona erdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 29.12.2016 - 10:52

Luis Frank İstanbul'da konser verdi

Akbank 'ta gerçekleşen Akbank Sanat Dünya Müziği Günleri kapanış konserinde, Buena Vista Social Club’un ikinci kuşak vokalistlerinin en önemlilerinden olan ve Wim Wenders’in "Küba Müziği" filminde rol alarak ününü pekiştiren Luis Frank, İstanbul'a geldiği için mutlu olduğunu belirterek, dinleyicilerden şarkılarına eşlik etmelerini istedi.

Lopez’in piyanosuyla eşlik ettiği Luis Frank konserde, "Hojas Muertas", "Lagrımas Negras", "Sı Te Contrara", "Manisero", "As Tıme An By" ve "La Dıstancıa" gibi sevilen parçalarını seslendirdi.

Akbank Sanat, aralık ayında dünya müziğinin farklı müzisyenlerinden, dünya üzerindeki en eski müzik sistemlerinden olan Güney Hindistan Karnatik müziğinin büyük ustası kemancı Jyotsna Srikanth, Nijerli Çöl Blues grubu Etran Finatawa’nın gitarist ve vokalisti Alhousseini Anivolla, Vietnam asıllı Fransız gitarist Nguyen Le ve geleneksel sazlar ustası ve vokalist Ngo Hong Quang gibi isimleri misafir etti.

Sayfa Yükleniyor...