Mahalle mahalle corona konserleri

Nevşehir Belediyesi tarafından corona Konserleri kapsamında Evde Kal konserleri düzenlendi. Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı yaptığı açıklamada, corona konserleri silsilesinin ilkini bugün başlattıkların ve her mahallede devam edeceğini belirtti.

İHA 27.03.2020 - 12:51

Mahalle mahalle corona konserleri

Nevşehir Belediyesi corona virüsü ile mücadele kapsamında vatandaşların akşam saatlerinde evde canları sıkılmaması amacıyla corona Konserleri başlattı.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü müzik topluluğu tarafından düzenlenen konseri vatandaşlar balkonlarından dinledi. Müzik topluluğu tarafından düzenlenen konsere vatandaşlar balkonlarından cep telefonu ışıklarıyla eşlik ederken düzenlenen konser yaklaşık bir saat sürdü.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı yaptığı açıklamada corona konserleri silsilesinin ilkini bugün başlattıkların ve her mahallede devam edeceğini belirtti.

Arı, “Ülkemiz, dünyamız çok zor bir süreçten geçiyor. Çin’de ortaya çıkıp dünyanın her bir tarafında bir salgın haline gelen bu virüs belası, sosyal, ekonomik ve siyasi manada ülkelerde ciddi değişikliğe zemin hazırlıyor. Bu ortamda, insanlarımızın evde kalması ve her türlü hijyenine dikkat etmesi gerekiyor. Bunu yaparken insanlarımızın günlük ihtiyaçları oluyor. Bu kapsamda yaşlı, engelli ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi için sosyal çalışmalar yapıyoruz. Bunun yanında evlerinde sıkılanlar için de corona konserler silsilesi ile şehrimizin psikolojisini, moral ve motivasyonunu üst seviyede tutmayı amaçlıyoruz. Hemşerilerimiz her şeyin en güzeline layık. Her akşam inşallah korona konserleri silsilesi ile şehrimizin moral motivasyonunu üst seviyede tutmaya çalışacağız” dedi.

Sayfa Yükleniyor...