Yeni albümü Roads'un tanıtım turnesi kapsamında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde hayranlarıyla buluşan Mark Eliyahu, kendisini izlemeye gelenlere teşekkür ederek, "Bu an için çok uzun süre bekledik. Burada olduğumuz için çok heyecanlıyız." dedi.

"ÇÖLE GİDİP YEDİ GÜN YEDİ GECE MÜZİK YAPARIZ"

Babası Piris Eliyahu'nun da tarıyla eşlik ettiği sanatçı, çocuk yaşlarından itibaren babasıyla müzik çalışmaları yaptıklarını belirterek, "Ben henüz çocukken, babam beni çok değişik yerlere müzik çalışmaya götürürdü. Mesela çöl ya da mağaralara giderdik. Bugün hala yılda bir ya da iki kez babamla çöle gidip yedi gün yedi gece sadece müzik yaparız. Bu gidişlerimizden birinde korkunç bir fırtınaya yakalandık. Tüm aletlerimiz uçup gitti ve çok dramatik bir andı. Her şey sona erdiğinde, babam durdu ve dedi ki 'yeni bir beste yaptım'. Başından sonuna yeniden çalışmaya başladık ve o şarkı Sense ismini taşıyor." şeklinde konuştu.

34 yaşındaki Eliyahu konserde, "Journey", "Caravan", "Nikriz", "Windows", "Roads" ve "Sands" isimli şarkılarının da bulunduğu bir repertuvarı yorumladı. Sanatçıya piyanoda Eldad Zitrin, perküsyonda ise Rony Iwryn eşlik etti.

Yaklaşık 1,5 saat sahnede kalan Eliyahu konserin ardından kendisini bekleyen hayranlarıyla sohbet etti. Ünlü besteci ve kompotizor Piris Eliyahu'nun oğlu olan sanatçı, Ortadoğu ve Balkanların duygularını vurmalı ve yaylıların uyumunda hissettiren müziğiyle dikkatleri üzerine çekiyor.