İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyuncu kimliğiyle geniş bir kitleye ulaşan, asıl mesleği yüksek mimar ve ressam olan Mehrnoush Esmaeilpour, üç yıllık aranın ardından yeni kişisel sergisi ‘From Here to Now’ ile RenArt Gallery & Art Consultancy’ye konuk olacak. Esmaeilpour, at ve kadın figürünün naifliğini ve asaletini vurguladığı resimleriyle sanatseverleri etkileyecek.

Birçok ülkede adaptasyonu yapılan ‘Son’ dizisinde çizdiği karakterle çok beğeni toplayan sanatçı, ‘Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam’, ‘Hayat Çizgisi Suriye’ ve ‘Babamın Günahları’ projeleriyle Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Esmaeilpour, 12 Nisan’da RenArt Gallery & Art Consultancy’de açılışı gerçekleşecek sergideki resimlerine en büyük tutkusunu yansıtıyor.

At genetiği ve eğitmenliği alanında eğitim alan Esmaeilpour, atların özgür, naif ve asil ruhunu resimlerinde işliyor. At figürünü, aynı ruha sahip olduğunu düşündüğü kadın figürleriyle buluşturan ünlü oyuncu ve ressam; resimlerinde işlediği temayı şu sözlerle özetliyor: “Kadersel olarak atların ve kadınların yaşadığımız coğrafyalarda heves ve aşk uğruna özgürlükleri kısıtlanıyor. Atların genetiğini ve ruhunu iyi biliyorum, çünkü bunun eğitimini aldım ve yıllarca at bindim. Ben onlara çok yakınım ve bağ kurabiliyorum.”

‘From Here to Now’ sergisi 12 Nisan-2 Haziran 2018 tarihleri arasında RenArt Gallery & Art Consultancy'de görülebilir.