Melania Trump'ın yakılan ahşap heykelinin yerine yenisi dikildi

ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump'ın doğduğu ülke Slovenya’da yakılan ahşap heykelinin yerine yenisi dikildi. Yeni heykel için bu kez bronz tercih edildi.

16.09.2020 - 16:43 | Son Güncelleme : 16.09.2020 - 16:46

Melania Trump'ın yakılan ahşap heykelinin yerine yenisi dikildi

ABD First Lady'si Melania Trump'ın doğduğu kasaba Sevnica'da dikilen ve 4 Temmuz ABD’nin Bağımsızlık Günü'nde yakılan gerçek boyutlu heykelinin yerine yenisi konuldu. 

Ahşaptan yapılan ve ciddi mi şaka amaçlı mı yapıldığı tartışma konusu olan heykelden sonra yeni heykeli de Berlin'de yaşayan Amerikalı sanatçı Brad Downey ve Melanie Trump'la aynı hastanede doğan boru döşeme ustası ve marangoz Ales ‘Maxi’ Zupevc birlikte tasarladı. Bu kez bronzdan yapılan heykel, aynı kaide üzerine yerleştirildi.

Önceki heykelin Donald Trump'ın politikalarına tepki olarak yakıldığını düşünen Downey, yeni heykele zarar vermenin artık daha zor olduğunu söyledi.

Temmuz 2019'da dikilen eski heykelden geriye kalanlar Slovenya'nın Koper kasabasındaki bir sanat galerisinde sergileniyor. Polis heykeli yakan kişi ya da kişilerin bulunamadığını açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...