Melisa Şenolsun: Bizi iyilik kurtaracak

Yönetmenliğini ve senaristliğini Nihat Durak'ın üstlendiği aile ve dram türündeki 'Babam' filmi sinemaseverlerle buluştu.

Anadolu Ajansı 08.10.2017 - 16:41

Melisa Şenolsun: Bizi iyilik kurtaracak

Başrollerinde Melisa Şenolsun, Berker Güven ve Çetin Tekindor'un rol adlığı film için yönetmeni Nihat Dura;, "Babam", vicdan üzerine, vicdana seslenen bir film. İnsanların birbirine dokunması üzerine bir film. Seyircinin bunların karşılığını göreceğini düşünüyorum" dedi.

DEMLENEREK SENARYO HALİNE GELDİ"

Filme ilişkin açıklamada bulunan Durak özellikle son 3 filminde bireyin yakın çevresi ve kendi yaşam yolculuğu üzerindeki hesaplaşmaları ele aldığını söyledi.
"Babam" filminde de bir babanın yaşam yolcuğuna odaklandığına işaret eden Durak, filmin hikayesinin 2 yılda demlenerek senaryo haline geldiğini belirtti.

Melisa Şenolsun ile Berker Güven
Melisa Şenolsun ile Berker Güven

"BİZİ İYİLİK KURTARACAK"

Çekimlerin rahat ve eğlenceli geçtiğini dile getireren Melisa Şenolsun, "Gelibolu insanı çok sıcakkanlı. Gider gitmez kendimize arkadaş edindik. Bütün Gelibolu halkıyla imece usulü, beraber çektik filmi yani. Sette de çok iyi insanlarla karşılaştık. O yüzden de çok güzeldi. Böyle bir filmin yapılması çok önemli. İnşallah insanlar hayatta birbirine dokunmanın, küçük bir iyiliğin herkesi nasıl etkileyeceğini görür. Bizi iyilik kurtaracak aslında. Bu umudu veren bir film" şeklinde konuştu.

'BABAM' FRAGMANI - İZLE

KONUSU

"Yusuf Tunalı (Çetin Tekindor) karısının vefatıyla sarsılmış bir adamdır, geride kalan tek akrabası da, zihinsel engelli oğlu Arif'tir (Berker Güven). Bir yandan sahibi olduğu sardalya konservesi fabrikasını ayakta tutmak, diğer yandan hiçbir zaman tam olarak kabullenemediği oğluyla ilgilenmek, Yusuf için oldukça zorlayıcı olacaktır. Bu esnada fabrikasında işe yeni başlayan Feride (Melisa Şenolsun) her şeyi değiştirecektir. Atanamadığı için mecburen bu işi yapan Feride'nin Arif'le yakından ilgilenmesi genç adamı olumlu etkiledikçe, Yusuf'un da çevresine ve kendisine bakışı değişecektir."

Sayfa Yükleniyor...