"Mersin’in Gizemi" dünya 3’üncüsü

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ev sahipliğinde yapılan Akdeniz Turizm Forumu (MEDITOUR 2016) için çekilen 'Mersin'in Gizemi' adlı kısa film ITB Berlin Fuarı kapsamında düzenlenen 'Golden City Gate' Turizm Filmleri yarışmasında dünya 3'üncüsü oldu.

DHA 15.03.2017 - 15:44 | Son Güncelleme : 15.03.2017 - 15:45

"Mersin’in Gizemi" dünya 3’üncüsü

MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, Mersin'in dünyanın yaşadığı en büyük küresel ekonomik krizlerde bile ihracatını koruyan bir kent olduğunu söyledi. Mersin'in büyük sıçramalar yapamadığını anlatan Aşut, "Ama zor zamanda var olanı korumak da önemlidir. Bu arada her sıkıntıya rağmen yüksek teknolojili ve katma değerli ürünlerdeki yüzde 3'e yakın artış çok önemlidir, gelecek için bir umuttur" dedi.

Aşut, geçtiğimiz aylarda ev sahipliğini yaptıkları MEDITOUR 2016 çektirdikleri 'Mersin'in Gizemi' adlı kısa filminin dünya turizm çevresinde adından söz ettirdiğini de dile getirdi. K2 Medya'dan yönetmen Onur Kıratlı tarafından çekilen filmin ITB Berlin Fuarı kapsamında düzenlenen 'Golden City Gate' Turizm Filmleri yarışmasında dünya 3'üncüsü olduğunu kaydetti.

'Mersin'in Gizemi', Turizm Filmleri yarışmasında 42 katılımcı kent arasında üçüncülük ödülü kazandı.
'Mersin'in Gizemi', Turizm Filmleri yarışmasında 42 katılımcı kent arasında üçüncülük ödülü kazandı.

Sayfa Yükleniyor...