Mert Güler'den yeni kitap: 'Aşka Kanat Aç - Gece Kelebeği'

Haftalarca çok satanlar listesinde kalan 'Aşkla Gülümse' kitabının yazarı Mert Güler’in ikinci kitabı “Aşka Kanat Aç- Gece Kelebeği” Ganj Yayınları etiketi ile raflardaki yerini aldı. Yoga üstadı, eski futbolcu, dansçı, NLP ve yaşam koçu, spiritüel rehber olan yazar Mert Güler, sıra dışı bir aşk hikayesini kendi içsel dünyasında yaşadıklarıyla harmanlıyor.

Haberler 24.01.2018 - 17:42

Mert Güler'den yeni kitap: 'Aşka Kanat Aç - Gece Kelebeği'

Günümüzün sahte aşklarına meydan okuyan ‘Aşka Kanat Aç- Gece Kelebeği’nde yazar Mert Güler “Günümüzde tüketim çılgınlığına teslim olan dünyamızda maalesef aşk da yara aldı; basitleştirildi, değersizleştirildi. Oysa aşk zamansız, sınırsız ve engindir. Tıpkı bir tırtılın kelebek olabilmek için yaşadığı dönüşüm gibidir aşk ”ifadelerini kullanarak aşkın gerçek haline iade-i itibar yapmamız gerektiğini vurguluyor.


Mert Güler 

Mert Güler 

“AŞK ŞANS OYUNU GİBİDİR”

Güler, “Kişinin kendini yakından tanıması, gerçek aşka ulaşabilmesi için önemli bir adımdır. Aşk... Arayanı çok, bulanı az... Tıpkı şans oyunları gibi kazanırsan şanslısın, kaybedersen de muzdarip... Peki dünyanın en en zor bulunan ve en paha biçilemez mücevheri midir aşk? Yoksa hep yanıbaşımızdadır da sırlı gönüllerimiz midir onu görünmez kılan?” sözleriyle de mutluluğun anahtarının kişinin önce kendini tanımasından geçtiğini belirtiyor.

GERÇEK VE GEVŞEK AŞK ARASINDAKİ FARK!

Mert Güler kitabının neden okunması gerektiğini ise şöyle anlatyor: “Yüzyıllardır anlatılan bir öykü bu. Şem’in ve Gece Kelebeği’nin ölümsüz aşkının, bu kez farklı bir gönülden yankılanışıdır. Aşkı ve kendini arayan gönül dostlarının sığındığı bir liman ve aynı zamanda o limandan kalkan aşk gemisine açılan bir kapıdır. O kapıyı açacak ahahtar ise sadece sizin ellerinizde... Yeter ki açmayı bilin...”


Yazar, “Gece Kelebeği, aşkın en canlı hâliyle vücut bulmuş şeklidir. Özgürlüğü, coşkuyu, dansı ve tüm çiçekleri bilir. Gerçek aşkla, gevşek aşkın ne olduğunun farkındadır. Gündüzün değil, geceyi aydınlatan ışığın gizeminin peşindedir. Karanlığa ve korkuya meydan okur. Aşkının, diğer adıyla maşukunun yoluna baş koyar. Onun ismi ise Şem’dir; aşkın ateşiyle alev alev yanıp eriyen bir mumdur. O aşkın ışığıdır.” cümleleriyle de adeta günümüz aşklarına ışık tutuyor.

MERT GÜLER'DEN YENİ KİTAP (VİDEO) - İZLE

Sayfa Yükleniyor...