İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İyi Oyun filmiyle yolunuz nasıl kesişti?

- Ben zaten hobi olarak 15 senedir oyun oynayan biriyim. E-sporu da uzun zamandır takip ediyordum. Senaryo da gelince içime çok sindi ve 'Bu projede yer almalıyım' dedim. Alışılagelmiş işlerdense kalıpların dışında olmayı istedim ve iyi ki bu projeyle yolum kesişti.

Filmin çekim sürecinde neler yaşandı? 

Filmin çekim süreci çok eğlenceli ve sürükleyici geçti diyebilirim. Her şeyden önce ilk filmim olduğu için de ayrıca heyecan duydum. Ekip olarak birlikte çok güzel bir uyum sağladık, herkes işini çok severek ve benimseyerek yaptı. Gerek yönetmenimiz Umut Aral, gerekse bazı oyuncu arkadaşlarım da ciddi anlamda e-sporla ilgilenen kişiler oldukları için onlarla da tabii bolca oyun muhabbeti yaptık. 

Oynamayanlar için League of Legends oyunu hakkında bilgi verebilir misiniz?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrimiçi bir oyundur. Tasarımları ve oynayışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında baş başa mücadele eder. League Of Legends, sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyun. 

Siz bu oyunun neresindesiniz, projeye dahil olmadan önce veya olduktan sonra oynama oranınız nedir?

Oyunu film ile beraber oynamaya başladım. Daha önce oynamadığım tarzda bir oyun. Ama kısa zamanda pratik ve çeşitli videolar izleyerek kendimi geliştirdim. Zaman buldukça hala oynuyorum.

Günlük hayatta oynadığınız konsol ve bilgisayar oyunları var mı, varsa neler?

Red Dead Redemption 2’yi hala oynayamadım. Onun haricinde FPS oyunlarını tercih ediyorum.

Bu proje dışında şu an başka yapımlarda rol alıyor musunuz ve bu bağlamda ileriye dönük hedefleriniz nelerdir?

Şu an 'Bir Litre Gözyaşı' dizisinde Mahir adlı karaktere hayat veriyorum. Etkileyici hikayeye sahip bir iş. Son sürat çalışıyoruz; çok keyifli gidiyor. İleriye dönük hedeflerim ise; açıkçası şu an bulunduğum konumdan ötürü gayet mutluyum. Oyunculukta çok daha iyiye gidebilme ve pek çok farklı renkte karaktere hayat verebilmeyi istiyorum.

İYİ OYUN'UN FRAGMANI - İZLE