Metal grubu Slipknot’ın davulcusu Joey Jordison 46 yaşında hayatını kaybetti

ABD'li metal grubu Slipknot'un eski davulcusu Joey Jordison 46 yaşında hayatını kaybetti. Uykusunda öldüğü belirtilen Grammy ödüllü müzisyenin ölüm nedeni açıklanmadı.

28.07.2021 - 09:28 | Son Güncelleme : 28.07.2021 - 10:03

Metal grubu Slipknot’ın davulcusu Joey Jordison 46 yaşında hayatını kaybetti

ABD'li metal müzik grubu Slipknot'ın kurucularından olan ve davulculuğuyla ün kazanan Joey Jordison hayatını kaybetti.

Ailesi, 2013'e kadar Slipknot'ın bateristi olan Jordison'ın önceki gün uykusunda öldüğünü duyurdu.

Ailesi tarafından yapılan açıklamada “Üretken bir davulcu, müzisyen ve sanatçı olan Joey Jordison’un uykusunda hayatını kaybettiğini duyurmaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Joey’nin ölümü kalbimizi bomboş bıraktı. Joey’i tanıyanlar onun zekasını, kişiliğini, kocaman kalbini ve ailesi ile müziğe olan sevgisini bilirdi” denildi.

46 yaşında hayata veda eden Jordison'un ölümüyle ilgili herhangi bir suç şüphesi ve evinde yasa dışı uyuşturucu bulunmadığını bildirildi.

Ünlü müzisyenin ölüm nedeni açıklanmazken, ailesinden gelen açıklamada, "Bu inanılmaz zor zamanda mahremiyet ve huzur" talebi yer aldı.

Metal müzik dünyasından pek çok müzisyen ve grup, sosyal medya üzerinden taziye mesajı yayınladı.

Gary Holt (Exodus/Slayer): Huzur içinde yat Joey Jordison. Bu artık çok fazla. Aramızdan çok fazla ayrılan oldu.
 
Mike Portnoy (Metal Allegiance/Sons of Apollo): Joey Jordison’un aramızdan ayrılmış olmasını duyduğuma inanamıyorum. İnanılmaz bir baterist olmasının yanında, müthiş bir insandı. Bana her zaman ailesinden biriymişim gibi davranırdı. Bu çok acı verici.

Atilla Chisar (Mayhem): Fiziksel vücudunu geride ve huzur içinde bırak dostum. Ölüm özgürleştiricidir ama aynı zamanda geride bıraktığın bizler için büyük bir acı ve boşluk. Öbür tarafta tekrar buluşunca, öncesinden çok daha iyi zamanlarımız olacak. O zamana kadar her yerde beraber biriktirdiğimiz anılarımız benimle.

Scott Ian (Anthrax): Joey’in haberini duyduğum için çok üzgünüm. Ailesine ve arkadaşlarına sevgilerimi yolluyorum. Müthiş bir müzisyen, besteci ve insandı.

Charlie Benante (Anthrax): Bugünkü haberlere inanamıyorum. Huzur içinde yat. 

Jamey Jasta (Hatebreed): Huzur içinde yat Joey Jordison. Slipknot ile oyunun kurallarını değiştirdin. Ana akıma blast beat’i getirdin! Joey ve Slipknot olmasaydı Perseverance albümümüz olamazdı. Çok erken gittin.

Rob Flynn (Machine Head): Huzur içinde yat Joey Jordison. Çok yetenekli bir besteci, müthiş bir baterist ve gitarist ve komik bir insandın. Pek çok zaman yollarımız kesişti. Çok acı verici. Çok genç. 

Rob Zombie: Arkadaşımız ve eski grup üyemiz Joey’nin ölüm haberini aldığımız için şok içindeyiz. İyi bir adam ve canavar gibi bir bateristti. Bu adamı özleyeceğiz. 

GRUPTAN ATILDI İDDİASI

Iowa’da dünyaya gelen Jordison, 1995’te 20 yaşındayken Slipknot’a katılana kadar pek çok yerel grupla çalışmalar yürüttü. Gruba katılmasıyla beraber ‘ Mate. Kill. Feed. Repeat’ isimli ilk kayıtlarını yayınladılar. 1999’da ilk albümlerini çıkardıklarında grup üyelerinin sayısı 9’a yükseldi.

Slipknot’la 2004’te Vol 3: (The Subliminal Verses) ve 2008’de All Hope Is Gone olmak üzere iki albüm daha yapan Jordison, 2005 yılında grupla birlikte Grammy kazandı. 2013’te gruptan kişisel sebeplerle ayrıldığı açıklanan Jordison, 2014 ortaya attığı iddiada kendi isteğiyle ayrılmadığını kovulduğunu öne sürmüştü.

Sayfa Yükleniyor...