1983 yılında Karadağ'da doğan Karadaglić, 8 yaşında gitar konusundaki yeteneğini ortaya koydu ve 16 yaşında Royal Academy Of Music'in başarı bursu ile halen yaşamakta olduğu Londra'ya taşındı. 2011 tarihli “Live At The iTunes Festival” adlı ilk solo albümü ile kariyerindeki ilk büyük dönüm noktasını yaşayan sanatçı, bu çalışmasıyla İngiltere klasik listelerinde üst sıralara yerleşti ve çok sayıda ödül kazandı. Miloš, 2002 yılında Ivor Mairants ve üç yıl sonra ise Julian Bream Ödülü'nü alarak klasik müzik dünyasının dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı. 

Konserlerinde Paul ve Jenny Gillham'ın armağanı olan Greg Smallman imzalı gitarı (2007) kullanan, Lucerne Festivali, Wigmore Hall ve Queen Elizabeth Hall'da yer alan Purcell Room performanslarıyla ayakta alkışlanan Karadaglić, Deutsche Grammophon etiketi ile yayınlanan Mediterraneo albümüyle, müziğin Oscar'ları olarak nitelendirilen Gramophone ödüllerinde iki ödül kazandı.

Latino ve son olarak geçtiğimiz yıl yayınlanan Aranjuez ile de yükselişini sürdürdü. Bu son albümünde Rodrigo’nun ikonik “Concierto de Aranjuez” eserini yolculuğunun çıkış noktası olarak belirleyen Karadaglić, New York Times eleştirmenlerinden de tam puan aldı. Chicago Senfoni Orkestrası, Los Angeles Filarmoni, Cleveland ve Philadelphia Orkestraları ile sahne alan sanatçı, 2014/15 sezonuna ise Royal Albert Hall’da bir gala gecesiyle başladı. Miloš bu son turnesine Lizbon, Madrid, Londra, Paris, Roma, Milan, Miami, Atlanta, Tokyo, Pekin ve Şangay şehirlerinin yer aldığı bir coğrafyada devam edecek.