2009’dan beri yayınlanan Amerikan komedi dizisi Modern Family, 2019-2020 sezonunda, 11 ve final sezonu bölümleriyle yeniden ekranda olacak.

Steve Levitan ve Christopher Lloyd tarafından yaratılan Modern Family, 2010-2014 yılları arasında beş kez en iyi komedi dizisi dalında Emmy ödülü kazanmasının yanı sıra SAG gibi pek çok başka ödül de kazandı.

ABC kanalı, 10’uncu sezon bölümleriyle ekrana veda edeceği duyurulan diziyi bir sezon daha uzatma kararı aldı.

ÜÇ AİLENİN HİKAYESİ

Üç farklı ailenin hayatlarını konu alan dizi, belgesel havasında çekiliyor. Dizinin bazı sahnelerinde oyuncular doğrudan kameraya konuşuyorlar.

Dizideki üç aileden birinin reisini Evli ve Çocuklu dizisinde meşhur Al Bundy karakterini oynayan Ed O'Neill, Jay Pritchett karakteriyle canlandırıyor. Jay kendinden çok daha genç bir eşe sahiptir. Gloria adlı genç eşinin bir de Manny adlı oğlu vardır. Jay, Manny'e bir yandan üvey babalık yapmaya çalışırken diğer yandan da genç eşini başkalarına kaptırmamaya çalışmaktadır.

İkinci aile ise Phil ve Claire Dunphy çiftinden oluşuyor. Claire, Jay Pritchett'in öz kızı, Phil ise damadıdır. Phil ve Claire çiftinin Haley, Luke ve Alex adın da 3 çocukları vardır. Aile'nin en büyük derdi yaramaz oğulları Luke ve erkek arkadaş sorunları başlayan kızları Haley ve Alex.

Üçüncü aile gay bir çiftten oluşuyor, Mitchell ve Cameron. Mitchell, Jay Pritchett'in öz oğludur. Bu çiftin Vietnam'dan evlat edindikleri Lilly adlı bir bebekleri bulunuyor.

MODERN FAMILY EN İYİ KOMEDİ ÖDÜLÜ KAZANDI