Moğollar'ın son albümü Anatolian Sun plak formatında

Kariyerlerinin 52. yılını kutlayan Türk müzik tarihinin efsanevi grubu Moğollar'ın direct - to - disc (doğrudan plağa kayıt) teknolojisiyle kaydedilen yeni albümleri 'Anatolian Sun Part 1 Part 2' geçtiğimiz günlerde dijital olarak yayınlamıştı. Albümün merakla beklenen plak versiyonu da çift plak olarak bugünden itibaren piyasalarda olacak.

20.01.2021 - 11:10

Moğollar'ın son albümü Anatolian Sun plak formatında

Kariyerlerinin 52. yılını kutlayan Türk müzik tarihinin efsanevi grubu Moğollar'ın dünyaca ünlü Artone Studio'larında, direct - to - disc (doğrudan plağa kayıt) teknolojisiyle kaydedilen yeni albümleri 'Anatolian Sun Part 1 & Part 2' geçtiğimiz günlerde dijital olarak yayınlamıştı. Albümün merakla beklenen plak versiyonu da çift plak olarak bugünden itibaren piyasalarda olacak.  

Grubun; 11 yıl aradan sonra gelen ve iki ayrı albüm halinde plak formatında da yayınlanan albümü Anatolian Sun; Moğollar'ın konser performanslarına en yakın kayıtları olma özelliğini taşıyor. Herhangi bir düzenleme yapılmadan tek seferde ve tamamen canlı kaydedilen albüm; Gülbaba Records & Night Dreamer Records etiketiyle Murat Ertel'in prodüktörlüğünde yayınlandı.

Saykedelik Türk rock müziğinin tüm dünyada gördüğü ilgi Moğollar’ın 44 yıl sonra yeniden Avrupa’da plak yayınlamasına vesile oluyor. 

Anatolian Sun Part 1 şarkıları

1. Selvi Boylum Al Yazmalım
2. 7/8 - 9/8
3. Gel Gel
4. Gam Yükü / Nilüfer
5. Dinleyiverin Gari
6. Çığrık
7. Düm Tek
8. Haliç’te Gün Batışı

Anatolian Sun Part 2 şarkıları

1. Keşişleme
2. Bi’şey Yapmalı
3. Buzlar Çözülmeden
4. Toprak Ana
5. Iklığ
6. Berkay Oyun Havası
7. Ölüler Altın Takar Mı?
8. Alageyik Destanı


Sayfa Yükleniyor...